nga AgroWeb më 25 February, 2022

Kek I Butë Me Të Bardha Vezësh – Ëmbëlsira E Veçantë

Kekut të butë e të ngrohtë plot aromë nuk mund t’i thotë askush jo. Recetat e tij janë nga më të pafundmet, pasi është një nga ëmbëlsirat më të lehta për t’u përgatitur. AgroWeb.org ju tregon një mënyrë të re të përgatitjes së tij, që të jetë sa më i lehtë. Sekreti qëndron tek mos […]

nga AgroWeb më 18 February, 2022

Receta E Kekut Të Thërrmuar Me Mollë

Receta e kekut të thërrmuar është një variant i kekut klasik me mollë. Kjo recetë e shijshme nga AgroWeb.org është një ëmbëlsirë origjinale e përsosur për raste të ndryshme. Baza është klasike, por keku është i mbushur me arra që i japin më shumë aromë dhe shije. Përveç kësaj, shija e arrave shkon shumë me […]

nga AgroWeb më 6 May, 2021

Receta e Ëmbël e Kekut Me Mjaltë, Kos Dhe Vaj Ulliri

Një recetë e thjeshtë, e ëmbël e cila përgatitet krejt thjeshtë dhe pa shumë mundim. E shijshme dhe e kombinueshme në mënyra të ndryshme, me fruta të thata, arra, bajame, lajthi, fruta të freskëta, por edhe akullore me shije të ndryshme. Më poshtë, AgroWeb.org ju sjell recetën fantastike të kekut me kos, mjaltë krejt lehtë në […]

nga AgroWeb më 20 November, 2020

Keku me Aromën Më Të Freskët Nga Duart e Gjysheve

Aroma e një ëmbëlsire klasike të përgatitur nga duart e gjysheve. Recetat e kekut janë të shumta, por asnjëherë si ato që përgatisin gjyshet tona. AgroWeb.org ju tregon sot mënyrën e shijshme të përgatitjes së një keku që ka për t’u pëlqyer të gjithve. Përbërësit 500g miell 150g sheqer 250g gjalpë në temeraturë ambienti 250ml […]

nga AgroWeb më 19 November, 2020

Ëmbëlsirë me Arra dhe Portokall – Delikate në Shije dhe Aromë

Keku është një nga recetat mbase më të përdorura në shtëpitë tona. Kjo pasi është shumë i lehtë për t’u përgatitur dhe nuk kërkon shumë mund. Këtë ëmbëlsirë mund ta përgatisin edhe ata që mendojnë që nuk janë shumë të aftë për të përgatitur ëmbëlsira. AgroWeb.org sot sjell një mënyrë pak më ndryshe të përgatitjes […]