recete sallate

Sallata Pranverore – 3 Receta që nuk i Keni Provuar më Parë

E çfarë mund të ketë diçka më të shijshme në sitën e ngrohtë të pranverës sesa konsumi i një sallate...

Sekretet e Sallatës Perfekte të Dimrit – Të Gjithë Përbërësit qe Ju Duhen

Sallata është ndër pjatat me shumë vlera ushqyese, ndaj mos e mendoni vetëm si një grumbull marulesh dhe disa domate,...

Sallatë e Shëndetshme me Fasule, Brokoli dhe Limon

Nëse ju pëlqejnë shijet e guximshme dhe të forta, kjo pjatë anësore me fasule është receta e duhur për ju....

Sallatë e Freskët me Avokado dhe Kinoa

Kinoa dhe po ashtu avokado konsiderohen prej ushqimeve më të shëndetshme për njeriun. Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e...

Sallatë Pranverore me Bizele dhe Limon

Bizelet janë një nga legumet më të kultivuara në të gjithë botën. E mira e tyre është se mund t’i...

Receta Me E Re E Sallatës Me Patate Dhe Erëza

Kjo recetë e përzgjedhur sot nga AgroWeb.org lejon që të zgjidhni barishtet tuaja të preferuara, duke e bërë këtë pjatë...

Sallatë Me Rukola Dhe Shalqi – Shije dhe Freski

Sallata me rukola dhe shalqi është sallata më e mirë që mund të konsumoni gjatë verës! Një pjatë e pasur...

Receta e Sallatës me Domate dhe Shalqi

I pasur në fibra, vitamina dhe minerale, shalqiu i shtohet listës së superfrutave të verës. Me siguri gjatë kësaj periudhe...

Receta E Sallatës Kapriçoze me Karota dhe Selino

E pasur në vlera, e shijshme, plot ngjyra dhe kremoze, kjo recetë është e përkryer për të shoqëruar një vakt...

Sallatë Me Panxhar Dhe Kopër

Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet ndërkohë që vlerat...

Sallata E Fshatit Me Kinoa – Receta Që Nuk Duhet T’i Mungojë Tryezës

Kjo sallatë me kinoa është një recetë e mbushur plot proteina, pa gluten dhe me perime. Një recetë e përsosur...