recete sallate

Sallatë e Freskët me Avokado dhe Kinoa

Kinoa dhe po ashtu avokado konsiderohen prej ushqimeve më të shëndetshme për njeriun. Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e...

Sallata Pranverore – 3 Receta Që Nuk I Keni Provuar Më Parë

E çfarë mund të ketë diçka më të shijshme në sitën e ngrohtë të pranverës sesa konsumi i një sallate...

Sallatë Pranverore me Bizele dhe Limon

Bizelet janë një nga legumet më të kultivuara në të gjithë botën. E mira e tyre është se mund t’i...

Sallatë e Shëndetshme me Fasule, Brokoli dhe Limon

Nëse ju pëlqejnë shijet e guximshme dhe të forta, kjo pjatë anësore me fasule është receta e duhur për ju....

Sekretet e Sallatës Perfekte të Dimrit – Të Gjithë Përbërësit qe Ju Duhen

Sallata është ndër pjatat me shumë vlera ushqyese, ndaj mos e mendoni vetëm si një grumbull marulesh dhe disa domate,...

Receta Me E Re E Sallatës Me Patate Dhe Erëza

Kjo recetë e përzgjedhur sot nga AgroWeb.org lejon që të zgjidhni barishtet tuaja të preferuara, duke e bërë këtë pjatë...

Sallatë Me Rukola Dhe Shalqi – Shije dhe Freski

Sallata me rukola dhe shalqi është sallata më e mirë që mund të konsumoni gjatë verës! Një pjatë e pasur...

Receta e Sallatës me Domate dhe Shalqi

I pasur në fibra, vitamina dhe minerale, shalqiu i shtohet listës së superfrutave të verës. Me siguri gjatë kësaj periudhe...

Receta E Sallatës Kapriçoze me Karota dhe Selino

E pasur në vlera, e shijshme, plot ngjyra dhe kremoze, kjo recetë është e përkryer për të shoqëruar një vakt...

Sallatë Me Panxhar Dhe Kopër

Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet ndërkohë që vlerat...

Sallata E Fshatit Me Kinoa – Receta Që Nuk Duhet T’i Mungojë Tryezës

Kjo sallatë me kinoa është një recetë e mbushur plot proteina, pa gluten dhe me perime. Një recetë e përsosur...