nga AgroWeb më 19 October, 2022

Si të Gatuani Supë me Perime në Multikuker

Supa me perime e gatuar në një multikuker, përgatitet lehtë, është ushqyese dhe shijshme. Në këtë recetë të gjithanshme që AgroWeb.org sjell sot, ju mund të shtoni shumë përbërës të tjerë pa e ndryshuar shijen e saj. Mundësitë janë të pafundme, megjithatë, këshillohet të kombinoni ato perime që kërkojnë kohë të ngjashme gatimi nën presion. […]

nga AgroWeb më 19 September, 2022

Receta e Supës Franceze Me Qepë

Kjo supë me qepë është receta plot shije dhe tejet unike që vjen nga tradita franceze. Qepët skuqen në gjalpë dhe më pas zihen në lëngun e viçit duke krijuar kështu një bazë të shijshme për supën. Duke iu përmbajtur traditës, sipër supës vendosen disa feta buke të cilat mbulohen me djathë. Kjo është një […]

nga AgroWeb më 5 July, 2022

Supë E Ftohtë Me Bukë Dhe Bajame

Elegante dhe e ftohtë, kjo supë njihet edhe me emrin “gaspaço e bardhë”. Në këtë recetë buka sjell një aromë delikate, por më shumë se çdo gjë tjetër, siguron niseshtenë që mundëson trashjen e supës. Megjithatë përbërësi kryesor i vërtetë janë bajamet, të cilat i japin supës ngjyrën e bardhë dhe hudhrat nga ana tjetër […]

nga AgroWeb më 10 February, 2022

Domate Dhe Borzilok – Shije Dhe Shëndet Në Një Pjatë Supe

Ngrohtësia që të ofron një pjatë supë në një ditë të ftohtë dimri nuk ka të paguar. Ajo me domate është e ngrohtë dhe plot shije, madje vështirë t’i thuash jo. Supa është një ushqim ideal për stinën e vjeshtës dhe dimrit. Në AgroWeb.org keni gjetur receta të ndryshme për supa të shijshme që mund […]

nga AgroWeb më 25 January, 2022

Supë me Mish Viçi Frikase – Receta Për Një Drekë Të Shijshme

Zakonisht supa frikase përgatitet me mishin e pulës duke e kombinuar me kosin që i jep dhe ngjyrën karakteristike. Kjo supë është pjesë e traditës shqiptare dhe është kaluar brez pas brezi për vite të tëra. Ama AgroWeb.org ju sugjeron që të provoni shijen e saj kur përdorni mishin e viçit. Duke qenë se mishi […]

nga AgroWeb më 10 December, 2020

Supë e Ngrohtë me Fasule të Bardha – Receta Plot Vlera

Kur temperaturat fillojnë e bien, ajo që të shkon në mendje është një recetë që të ngroh organzimin. Pjata që mban vendin e parë për vlera dhe rigjallërimin e trupit është pikërisht supa. Dhe një nga avantazhet më të mëdha të përgatitjes së saj, është se përbërësit i keni në frigoriferin tuaj. Supa është mbase […]