nga AgroWeb më 18 January, 2022

A Është e Dëmshme të Flesh me Flokë të Lagur – Cila është Këshilla më e Mirë

Kur vjen fundi i ditës e më në fund mblidhemi në shtëpi, idea e një banje apo dushi të ngrohtë është çlodhëse pa fund. Ka njerëz që menjëherë pas dushit, preferojnë të shtrihen për të fjetur pavarësisht se i kanë flokët e lagur. Ka shumë pretendime që një gjë e tillë është e dëmshme, por […]

nga AgroWeb më 11 December, 2020

Për Flokë Të Shëndetshëm – Cilat Janë Ushqimet Që Ju Duhen

Mungesa e ushqyesve të duhur siç janë mineralet, vitaminat dhe acidet yndyrore mund të ngadalësojë rritjen e flokut dhe të shkaktojë rënien e tij. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për mënyrat se si një regjim i duhur ushqimor mund të përmirësojë shëndetin e flokut tuaj. Peshku, Proteinat Dhe Yndyrnat Përbërja e flokut […]