nga AgroWeb më 9 April, 2021

Sekretet e Përgatitjes së Sheqerpareve në Shtëpi

Me arra apo bajame, e sherbetosur dhe e shkrifët, sheqerparja mbetet ndër recetat më unike të amvisave shqiptare   Tradita shqiptare e ëmbëlsirave është e pasur me receta të mrekullueshme por ajo e sheqerpares është padyshim më e veçanta. Është gostia më e mirë për miqtë, ëmbëlsia më e dashur për familjen e sigurisht receta […]

nga AgroWeb më 11 February, 2019

Një Recetë e Ëmbël Tradicionale nga Arbana Osmani

Pasionin për kuzhinën e jetësoi edhe me një libër plot receta të ëmbla e të kripura, tradicionale dhe jo tradicionale, të cilat teksa i lexon ndër rreshta të ndjellin menjëherë shijen. Është prezantuesja e njohur Arbana Osmani, e cila krahas pasionit të saj për ekranin, ka dhe një pasion tjetër, kuzhinën. AgroWeb.org sjell më poshtë […]