nga AgroWeb më 26 August, 2020

Agresiviteti i COVID-19 Vijon të Rritet në Shqipëri

Agresiviteti i COVID-19 vijon të rritet në Shqipëri dhe këtë e tregojnë rastet e reja dhe numri i pacientëve, të cilët ndërrojnë jetë për shkak të komplikacioneve shëndetësore. Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e saj theksoi se në 24 orët e fundit janë konstatuar 117 raste të reja, ndërsa 6 qytetarë kanë humbur jetën. Shefja […]

nga AgroWeb më 14 January, 2020

Çfarë Është Meningjiti – Si të Mbroheni nga Rreziku

Situata e gripit në vendin tonë është zgjeruar në disa mijëra të prekur duke shënuar edhe pacientë me simptoma të rënda. Sipas ISHP rreth 11 mijë persona i janë drejtuar spitaleve këto ditë me probleme të rrugëve të frymëmarrjes apo temperaturë të lartë. Frika për përhapjen e një epidemie apo sëmundjes së meningjitit pas shënimit […]