nga AgroWeb më 9 June, 2022

Tullumba Shtëpie – Delikatesa e Ëmbël

Tullumba plot sherbet, të buta e me lëkurë portokalli  janë ndër ëmbëlsitë më të vjetra të kuzhinës shqiptare. Padyshim, ato janë ndër ëmbëlsirat më të preferuara të shqiptarëve jo vetëm para viteve ’90, atëherë kur pastiçeritë nuk ishin të pasura me larmishmëri ëmbëlsirash, por edhe sot. Kjo ëmbëlsirë është ndër më të kërkuarat në pastiçeritë […]

nga AgroWeb më 9 March, 2022

Tullumba me Çokollatë – Një Traditë me Shije të Re

Tullumbat janë një nga recetat më të preferuara të traditës e cila mbetet e njejtë dhe e shijshme prej vitesh. Mund ta gjeni thuajse në çdo pastiçeri të vendit për shkak të popullaritetit dhe shijes së mirë. Këtë recetë që me siguri e keni provuar AgroWeb.org jua sugjeron me një shije të re e të […]

nga AgroWeb më 20 April, 2021

Tullumba me Sheqer dhe Kanellë – Të Lehta e të Shpejta

Tullumbat janë një ëmbëlsirë tradicionale e cila shpesh etiketohet si shumë  e rëndë e më shumë kalori. Kjo më së shumëti për shkak të sherbetit që ju shtohet në fund të përgatitjes. E nëse po kërkoni për një mënyrë më të lehtë përgatitje të tyre, AgroWeb.org ju sjell të duhurën. Tullumba pa sherbet, delikatë, të […]