nga AgroWeb më 1 March, 2021

Procesi i vaksinimit/ Sot pritet të mbërrijnë 15 mijë vaksina të Pfizer

Ditën e sotme do të mbërrijë një tjetër kontingjent i vaksinave të Pfizer për të vijuar procesin e vaksinimit anti Covid.  Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri me dije para disa ditësh se do të mbërrijnë rreth 15 mijë vaksina, që pritet të intensifikojnë procesin. “Pritet që të vijë ngarkesa e radhës së Pfizer ditën […]

nga AgroWeb më 19 January, 2021

Ekspertët Monitorojnë Reaksionet Alergjike të Vaksinave Pfizer dhe Moderna

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftoi sot se po monitoron nga afër reagimet alergjike ndaj vaksinave të koronavirusit të Pfizerit dhe Modernas gjersa po u kërkon njerëzve që kanë pasur reagime serioze të mos marrin një dozë të dytë. Në deklaratë thuhet se reaksionet alergjike ndodhin në raport prej 11.1 për […]