nga AgroWeb më 22 August, 2022

Pjepri i Hidhur – Fruti Gjysëm Kastravec Gjysëm Kungulleshkë

Pjepri i hidhur, identifikohet si një frut i veçantë dhe me një shije të thartë por me shumë përfitime shëndetësore. Ai gjendet kryesisht në vende të ngrohta si Azia apo Afrika sepse ka nevojë për temperatura mjaft të larta për tu rritur. Më së shumti njihet me emrin “Pjepri i hidhur” por në varësi të […]

nga AgroWeb më 26 May, 2022

Cilat Janë Përfitimet Shëndetësore Të Specit Të Kuq Të Grimcuar?

Nëse speci i kuq i grimcuar është një nga përbërësit kryesor në kuzhinën tuaj, atëherë jeni në rrugën e duhur. Një përbërës i gjithanshëm, që falë kapsaicinës i jep gatimeve edhe shumë përfitime në organizëm. AgroWeb.org ju njeh me to në këtë artikull. Qetëson stomakun Edhe pse fillimisht mund të mendoni që kjo erëz djegëse […]