vreshta

Ferma e Vreshtave Ku Prodhohet Rakia Speciale e Përmetit

Kryeministri Rama ka publikuar sot pamje përrallore nga Gosnishti i Përmetit, ku drita e diellit shkrihet ëmbël me vreshtat e...

Historia e Sipërmarrësit që Ka Kthyer Hamallaj në Një Prodhues Vere

Shqipëria tashmë është kthyer në një destinacion investimi edhe për të huajt. Italiani Giuseppe Suverato tashmë ka ngritur biznesin e...

La Emigracionin Për Të Hapur Biznesin e Ëmbël të Vreshtave në Shqipëri – Ku Gjeti Financimin dhe Frymëzimin

Ardit Sefa la emigracionin 8 vite më parë për t’u rikthyer me një synim të qartë në Shqipëri; kultivimin e...