Lajmet

AgroWeb

Sa Rrezik Sjell Gjalpi i Tepërt dhe Margarina për Organizmin

Gjalpi është një nga nënproduktet e qumështit më të përdorura Ai përmban vitamina A, E, K, D dhe selenium, një mineral i rëndësishëm dhe antioksidant më i fuqishëm se hudhra. Pavarësisht këtyre vlerave ai konsiderohet i dëmshëm për shkak të niveleve të larta të kolesterolit që përmban. Gjalpi përmban 49 për qind yndyrna të ngopura, […]

AgroWeb

Jahnia Shqiptare, Pjata e Shijshme e Ditëve të Ftohta

Është receta e dashur që bashkon të gjitha trevat shqiptare me shijen unike dhe tradicionale të saj Pa dyshim jahnia shqiptare është ndër pjatat më të shijshme, të cilën amvisat kujdesen ta përgatisin ditëve të ftohta të vjeshtës e dimrit. Dikur ishte pjata e parë me të cilën, nënat dhe gjyshet mirëprisnin miqtë në tryezat […]

AgroWeb

Lëngjet që Forcojnë Kockat dhe Trupin

Kockat e shëndetshme janë të rëndësishme për një qëndrim dhe paraqitje të mirë dhe për një rini afatgjatë. Kockat janë substancat minerale më të forta në organizëm, por sidoqoftë ato mbeten inde të gjalla gjithnjë në rritje. Përveç kockave të forta, organizmi ka nevojë për energji që të qëndrojë aktiv dhe i shëndetshëm. Pa këtë […]

AgroWeb

Mburoja Më e Fortë e Zemrës – Perimet e Pasura Plot Kalium

Për fat të mirë, perimet e pasura me kalium janë të larmishme dhe të shumta. Nëse jeni në kërkim të një ushqimi të pasur me kalium, me siguri banania është zgjedhja juaj e parë, e ndoshta e vetmja. Përse kemi nevojë për kalium Kaliumi është një elektrolit që na ndihmon të qëndrojmë të hidratuar. Kaliumi […]

Ekologji

Ekonomi

Natyrale & Organike

Video Të gjitha »

Të gjitha lajmet

Më të lexuarat

AgroWeb

Urthi i Natës, Shkaktarët dhe Zgjidhja e Ankthit Përvëlues

Ndjesia e një vale djegëse që të përshkron kraharorin është gjithnjë e pakëndshme. Po flasim për urthin, që mesa duket ka tendencën të përkeqësohet gjatë përpjekjeve për të fjetur. A e keni pyetur veten përse urthi ndizet në mbrëmje?  Nëse jeni ulur ose jeni në këmbë, graviteti ndihmon në lëvizjen e ushqimit nëpërmjet ezofagut dhe në […]

AgroWeb

Shegë dhe Boronicë, Zgjedhja e Shkëlqyer për Shëndetin

Lëngjet e frutave janë një pjesë thelbësore e një regjimi të shëndetshëm ushqimor. Boronica dhe shegë janë një zgjedhje e shkëlqyer për organizmin, për vetë faktin se këto fruta janë të pasura me sheqerna natyralë, vitamina dhe minerale. Këto fruta përmbajnë fitoushqyes siç janë polifenolët, flavonolët dhe anthocianinë, të cilat janë antioksidantë të fuqishëm. Këta […]

AgroWeb

Byrek Shtëpie me Kungull – I Ngrohtë, I Shijshëm

Është koha perfekte për një byrek të ngrohtë me kungull. Tradita shqiptare e përgatitjes së byrekëve është unike në botë, aq sa kuzhina shqiptare identifikohet me recetën e tij. Askush nuk i reziston dot byrekut shqiptar. Menjëherë sapo del nga furra ai mbledh gjithë shtëpinë rreth tij. I shijshëm, i ngrohtë dhe i kombinuar me […]

AgroWeb

Si Ta Parandaloni – Parkinsoni, Sëmundja që Mposht Njeriun

Parkinsoni cilësohet si sëmundja që frenon gjithë zhvillimin motorik në trupin e njeriut duke e ngadalësuar atë dhe e çuar në paralizë Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative që prek sistemin nervor duke shkaktuar humbjen e lëvizjeve të vetëdijshme dhe funksioneve të pjesshme ose të plota të trupit. Simptomat e kësaj sëmundjeje […]