nga AgroWeb më 3 gusht 2017

Të Mirat e Fermerëve Në Supermarketet Shqiptare

Është piku i sezonit të prodhimit të fruta-perimeve. Shalqin, pjepër, mollë, dardhë, fiq, rrush, domate, kastraveca, kunguj, patëllxhanë e speca, mashurka e bamje. Të gjitha këto fruta e perime janë pjesë e menusë sonë të përditshme. Nga viti në vit, prodhimet shqiptare të fruta perimeve po shndë...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Ushqim Cilësor për Fëmijët në Tregun Shqiptar

Kur vjen puna tek fëmijët, dëshira për t’i ushqyer ata sa më shëndetshëm na drejton gjithmonë tek produktet e markave më të mira. Po sa të kujdesshëm jemi ne në përzgjedhjen e tyre? Sa të sigurta janë ushqimet që blejmë për fëmijët tanë? A janë produkte të certifikuara? A ...

nga AgroWeb më 23 qershor 2017

Makarona të Freskëta apo të Pakos - Vlerat Që Bëjnë Diferencën

Mbetet gjithmonë pak mistikë në momentin kur, dashuria zbret në stomak dhe zgjon fantazinë në shqisën e shijes. Nuk është thjeshtë çështje urie. Më shumë se kaq, është frymëzimi i ndijesisë së kënaqësisë që na përfshin. Regjisori i madh Federico Fellini, pikërisht nga ky...