3 Receta Zupash Për t’i Përgatitur Këto Festa

21 0

Të shpejta, të lehta dhe ndoshta ëmbëlsira më fine e kuzhinës.

Zupat përvec shijes janë një art më vete edhe përsa i takon dekorimit të tyre.

Janë aq të famshme sa shpesh kanë edhe gotat e tyre të posaçme.

Prandaj ne kemi përzgjedhur 3 receta perfekte për t’i servirur këto festa me miqtë, të afërmit apo kolegët tuaj.

Zgjidhni të preferuarën tuaj më poshtë në listën tonë festive.

Zupa Angleze

Një ëmbëlsirë që bashkon vaniljen, çokollatën dhe shërbetin në një kupë të vetme.

Njihet si Zupa Angleze për shkak të origjinës së saj, por është një ëmbëlsirë që shijon mrekullisht kudo.

Për të marrë recetën e plotë klikoni këtu.

Zupë më Qumësht dhe Biskota

E shoqëruar me kafe, çaj apo duke e shijuar edhe vetëm, kjo ëmbëlsirë është ndër më tradicionalet, e përgatitur shpesh nga amvisat në shtëpi dhe një nga më të preferuarat në pastiçeritë shqiptare.

Niiqni recetën tonë dhe mrekullohuni me shijen menjëherë.

Për të marrë recetën e plotë klikoni këtu.

Zupa Klasike e Shtëpisë

Nuk mund të mungojë në asnjë tryezë receta klasike e zupës me krem vanilje, arra dhe qershia në fund. Nëse nuk ju pëlqen të eksperimentoni me shijet ne ju sugjerojmë të provoni këtë recetë.

 

Për të marrë recetën e plotë klikoni këtu.

Cilën prej tyre do të preferoni të shijoni ju këto festa?