nga AgroWeb më 27 Prill, 2020

COVID-19: Cilat Biznese Nisin Aktivitetin e Tyre Sot?

Nga sot do të lejohet rifillimi i aktivitetit për disa njësi tregtare në vend të mbyllura si pasojë e masave të qeverisë për të frenuar përhapjen e COVID-19. Në platformën e-Albania është publikuar lista e subjekteve që do të hapen si dhe rregullat që duhet të zbatojnë. Janë të lejuara të ushtrojnë aktivitetin e tyre […]

nga AgroWeb më 22 Mars, 2020

COVID-19: Shqipëria shënon 13 raste të reja, Korça një nga qytetet e prekura

Pak momente më parë Ministria e Shëndetësisë njoftoi se brenda testimeve të 24 orëve të fundit, pozitiv kanë rezultuar 13 prej tyre. Tanimë numri i të prekurve me koronavirus COVID-19 ka shkuar në 89. Pjesa më e madhe e të prekurve  vazhdon të jetë në Tiranë. Ndërsa në Korçë shënohen 3 rastet e para Deklarata […]

nga AgroWeb më 13 Mars, 2020

Rritet Numri i Të Infektuarve Me Koronavirus Në Shqipëri – Qytetet Më Të Prekura

Pak momente më parë Isntituri i Shëndetit Publik përditsoi numrin e të prekurve nga koronavirusi COVID-19 në Shqipëri. Sipas të dhënave nga ku bazohet AgroWeb.org, Nën 24 orët e fundit janë realizuar 159 testime të reja dhe kjo e çon numrin total të testimeve të kryera në 457. Numri i të konfirmuarve me COVID-19 shkon […]