embelsira tradicionale

Si të Përgatisni Bakllavanë Sipas Traditës Vlonjate

Bakllavanë jemi mësuar që ta shijojmë gjatë festave të fundvitit, por kjo ëmbëlsirë e shijshme mund të jetë edhe pjesë...

3 Ëmbëlsirat Më Të Njohura Nga Tradita Shqiptare

Shumë prej jush i njohin dhe i preferojnë këto ëmbëlsira tradicionale vendase. Ato kurrë nuk të mërizten dhe janë perfekte...

Receta e Shijshme e Tespixhes – E Preferuara e Këngëtares Myfarete Laze

Këngëtarja e mirënjohur Myfarete Laze krahas pasionit për muzikën ka dhe një tjetër pasion të veçantë. Gatimin. E ftuar në...