embelsira

Receta e Ëmbël e Lëkurave të Portokallit të Mbështjella me Çokollatë

Këtë herë AgroWeb.org  ju njeh me një recetë sa të thjeshtë po aq edhe të shijshme e të veçantë. Kjo...

Amaretat Shumë Ngjyrëshe – Delikatesat e Dashurisë

Dashamirësit e ëmbëlsirave janë të marrosur pas një delikatese të veçantë me origjinë nga Italia me emrin e patjetërsueshëm Macaron....

Ëmbëlsirë me Petë të Pjekura dhe Sherbet Portokalli – Magjepsëse

Portokallet janë një pjesë e rëndësishme e shumë recetave të gatimit në vendin tonë. Përveç faktit që na ofrojnë një...

Receta Origjinale dhe e Shijshme e Biskotave me Mollë

Rastet kur ju duhet të gatuani një ëmbëlsirë të shijshme dhe të shpejtë mund të jenë të shumta. Në këto...

Puding Shtëpie – Receta e Shpejtë me Ëmbëlsi të Lehtë

Pudingu është një ëmbëlsirë të cilës nuk mund t’i rezistosh dot. Ai është një mënyrë shumë e mirë për të...

Tiramisu me Limon – Receta e Veçantë

Një ëmbëlsirë e freskët dhe kremoze, e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, ideale për të përfunduar një drekë...

Si të Përgatisni Kremin e Pastiçerisë të Freskët në Shtëpi

Vezë, qumësht, sheqer dhe pak vanilje, mjaftojnë pak përbërës për të krijuar një nga kremrat më të preferuara: kremit të...

Veçantia e Akullores Së Skuqur – Receta e Thjeshtë dhe e Lehtë

Akullorja e skuqur është një nga ëmbëlsirat më të famshme dhe më të njohura kineze! Por cili është sekreti i...

Prevedeja e Limonit – Shija e Munguar e Gatimeve

Prevedeja e limonit është një salcë e ëmbël dhe e athët që kombinohet shumë mirë me biskotat, kekun dhe ëmbëlsira...

Kek i Butë me Lëng Portokalli – Receta e Shpejtë me Shije të Mrekullueshme

Çdo ëmbëlsirë që hamë shoqërohet me një kujtim dhe kujtimet më të bukura i ngjall padyshim aroma e agrumeve. Portokallet...

Reçeli i Shijshëm me Mollë – Si ta Përgatisni Lehtë në Shtëpi

Për shumë amvisa shqiptare, përgatitja e reçelit është shpesh edhe një pasion. Receta që do të lexoni më poshtë garanton...

Kek me Kos dhe Mollë të Sheqerosura – Ëmbëlsira që Duhet ta Provoni

Kjo është një recetë për të gjithë dashamirësit e ëmbëlsirave që duan jo vetëm të përvetësojnë artin e gatimit por...

Ëmbëlsira të vogla me mjaltë – Perfekte për darkë

Një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë të përgatisni këto festa një ëmbëlsirë të shëndetshme dhe të pasur me...

Biskota me Krem – Torta e Veçantë që Duhet të Provoni

Nëse doni të përgatisni një tortë të shpejtë e kremoze vetë në shtëpi sapo keni gjetur recetën e duhur. Ju...

Sekreti i Sallamit Çokollatë – Ëmbëlsira Festive e Fundvitit

Receta tipike përbëhet nga çokollata dhe gjalpi, por në këtë recetë do të përdorim fiq të thatë dhe pak vaj...

Si të Përgatisësh Sherbetin e Ëmbëlsirave në Mënyrën e Duhur

Sherbeti është një nga përbërësit kryesor që u jep shije shumë ëmbëlsirave tradicionale shqiptare. E ku ka kuptim bakllavaja apo...

2 Rreziqe që i Kanosen Trupit Tënd Nëse ha Ëmbëlsira çdo Ditë

Ëmbëlsirat kanë një efekt ngushëllues dhe plotësues për shumë njerëz që kur janë të stresuar duan të hanë patjetër diçka...

Oreo zbulon tre shije të reja të biskotave për vitin 2024

Viti 2024 pritet të jetë një vit emocionues për dashamirësit e biskotave Oreo, pasi marka ka zbuluar tre shije të...

Receta e Biskotave të Krishtlindjes me Bajame

Këto biskota janë pjesë e traditës së Krishtlindjes në shumë vende të botës. Ato përgatiten me një brumë të fortë,...

Akulloren Më Të Mirë Me Shije Vanilje e Gjeni Edhe në Shqipëri

Vanilja është një shije aq e thjeshtë sa emri i saj është bërë sinonim me gjërat e mërzitshme, neutrale dhe...

SI TË GATUANI KEK ME PORTOKALL

Nëse ju kanë tepruar portokalle, AgroWeb ju sugjeron të prpvoni të përgatisni vetë këtë ëmbëlsirë të shijshme në 5 minuta!...