embelsira

Si Mund të Shijoni një Ëmbëlsirë kur Keni Diabet?

Fatmirësisht, ju mund të hani gjithçka që dëshironi për sa kohë që e bëni këtë në mënyrë të moderuar. Falë...

SI TË GATUANI KEK ME PORTOKALL

Nëse ju kanë tepruar portokalle, AgroWeb ju sugjeron të prpvoni të përgatisni vetë këtë ëmbëlsirë të shijshme në 5 minuta!...

Kek me Kos dhe Mollë të Sheqerosura – Ëmbëlsira që Duhet ta Provoni

Kjo është një recetë për të gjithë dashamirësit e ëmbëlsirave që duan jo vetëm të përvetësojnë artin e gatimit por...

Si të Përgatisni në Shtëpi Gurabijet e Dikurshme me Gjalpë

Gurabiet janë një ëmbëlsirë e thjeshtë por që përdoren gjërësisht në vendin tonë. Ajo me siguri ka qenë ëmbëlsira më...

Trigona të Vogla me Bajame – Receta e Ëmbël

Bajamet janë ndër arrorët më të përdorur në ëmbëlsira dhe salca të ndryshme anembanë botës. Ëmbëlsirat me bajame janë shumë...

Si të Përgatisni në Shtëpi Biskotat e Tiramisusë

Fjala ‘biskotë’ buron nga latinishtja “bis cotus” që do të thotë diçka e pjekur dy herë. Historianët thonë se biskotat...

Biskota me Krem – Torta e Veçantë që Duhet të Provoni

Nëse doni të përgatisni një tortë të shpejtë e kremoze vetë në shtëpi sapo keni gjetur recetën e duhur. Ju...

Sekreti i Sallamit Çokollatë – Ëmbëlsira Festive e Fundvitit

Receta tipike përbëhet nga çokollata dhe gjalpi, por në këtë recetë do të përdorim fiq të thatë dhe pak vaj...

Sekretet e Përgatitjes së Sheqerpareve në Shtëpi

Me arra apo bajame, e sherbetosur dhe e shkrifët, sheqerparja mbetet ndër recetat më unike të amvisave shqiptare   Tradita...

Torta e Shtëpisë me Petë – E Preferuara e Napoleon Bonapartit

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat e mrekullueshme...

Receta e Ëmbël e Lëkurave Të Portokallit Të Mbështjella Me Çokollatë

Këtë herë AgroWeb.org  ju njeh me një recetë sa të thjeshtë po aq edhe të shijshme e të veçantë. Kjo...

Receta Origjinale Dhe e Shijshme e Biskotave Me Mollë

Rastet kur ju duhet të gatuani një ëmbëlsirë të shijshme dhe të shpejtë mund të jenë të shumta. Në këto...

Sekreti i Përgatitjes së Llokumeve të Shtëpisë

Llokumet janë një ëmbëlsirë delikate, ato vijnë në një larmi ngjyrash dhe shijesh. Zakonisht forma e tyre është në kubik,...

Briosh Rrumbullak i Mbushur Me Krem – Receta e Thjeshtë dhe e Shijshme

Të njohura për shijen e tyre të thjeshtë dhe për butësinë e pambuktë të brumit brioshët janë një nga zgjedhjet...

Ëmbëlsirë me Petë të Pjekura dhe Sherbet Portokalli – Magjepsëse

Portokallet janë një pjesë e rëndësishme e shumë recetave të gatimit në vendin tonë. Përveç faktit që na ofrojnë një...

Bonbone me Çokollatë dhe Lajthi – Ëmbëlsi Mahnitëse

Bonbonet janë ëmbëlsira tepër të preferuara për dashamirësit e çokollatës dhe të ëmblave në përgjithësi. Ato konsumohen me lehtësi dhe...

Receta e Veçantë e Trigonave me Bajame dhe Shurup Portokalli

Trigonat janë ndër ëmbëlsirat më të preferuara të familjeve shqiptare. Kjo ëmbëlsirë është përgatitur për breza me rradhë dhe njësoj...

Pse Duhet Të Mendoheni Dy Herë Para Se Të Konsumoni Karamelet e Vogla Prej Xhelatine

Karamelet prej xhelatine që njihen gjerësisht edhe si “Haribo”, pëlqehen shumë nga njerëzit në mbarë botën. Ato preferohen për strukturën...

Petulla me Kunguj Dimri – Receta Ideale për Ditët e Ftohta

Kur gjethet e para fillojnë të bien bashkë me temperaturat, do të thotë se ka ardhur momenti për një mëngjes...

E Keqja Vjen e Ëmbël! – Cilat Janë Ndryshimet mes Sheqernave që Përdorni Çdo Ditë

Ata që tregohen të vëmendshëm kur lexojnë etiketat e ushqimeve, me siguri janë njohur me terma si “ pa sheqer”,...

Trileçe – Receta që Shqipëria i Mësoi Turqisë

Një nga ëmbëlsirat më të pëlqyera në vendet e Amerikës Latine dhe asaj Qendrore është tres leches, ose siç e...