finok

Çaji me Farat e Finokut – Arsyet pse Duhet ta Provoni Menjëherë

Finoku ka një shije unike dhe e gjithë bima, nga rrënja tek lulet , mund të përdoret në gatim. Farat...

Pulë në Tavë me Finok dhe Limon – Shije dhe Shëndet

Finoku dhe limoni janë dy përbërës të kuzhinës që përshtaten më së miri me mishin e pulës, sidomos atë të...

Lakra e Brukselit – Perimja e Çmuar po Kultivohet në Fushat e Divjakës

Rukola, finok, brokoli.  I vetmi rreng që mund të na bëjnë këto delikatesa italiane është të na bëjnë të pastër...

Supë Kremoze me Finok dhe Patate – Perfekte për Dimrin

Në dimër gjithçka që ju duhet është një pjatë e ngrohtë supe në mënyrë që të ngrohni të gjithë organizmin....

Tavë me Finok dhe Djathë – Shija Më e Veçantë e Tyrezës

Finoku është një perime sa e vjetër aq edhe e re në kuzhinën Shqiptare. Megjithëse është kultivuar gjithnjë, fletët  e...

Çajrat Më Të Mirë Për Të Larguar Toksinat Nga Trupi

Çajrat mund të ndihmojnë në largimin e toksinave nga trupi dhe në të njëtën kohë të ndihmojnë trupin me lëndë...