nga AgroWeb më 29 December, 2021

Gjel Deti i Mbushur me Gështenja – Shija e Festave në Tryezë

Nëse do të flasim për fundin e vitit, përtej fishekzjarrëve e dritave shumëngjyrëshe, ushqimi është mendimi i dytë shumë i bukur. Gatimet e mrekullueshme të festave të fundvitit duket sikur janë kombinuar bashkë për t’i bërë ditët e fundit të dhjetorit edhe më të bukura. Gjeli i detit, pjata më e veçantë e kryesore, çdo […]

nga AgroWeb më 24 December, 2021

Mënyra e Saktë e Zierjes së Gjelit të Detit

Shumica e njerëzve preferojnë ta pjekin gjelin e dietit në furrë, por nëse doni të përgatisni përsheshin e famshëm fillimisht duhet ta zieni atë. AgroWeb.org kërkoi në librat e gatimit për të gjetur recetën e saktë të përgatitjes së gjelit duke e zier dhe informacionet nuk ishin aq të plota. Amvisat për vite të tëra […]

nga AgroWeb më 21 December, 2021

Pulë apo Gjel? – Cilin Duhet Të Zgjidhni Për Recetat Tuaja

Këto javë të gjithë kanë një synim të vetëm; blerjen e produkteve të nevojshëm për të përgatitur darkën e ndërrimit të viteve. Turshitë, ullinjtë, perimet e freskëta, mishi, petat e bakllavasë e arrat, të gjitha janë pjesë e listët së blerjeve. Por mbase më i rëndësishmi është gjeli apo pula e detit. Sipas të dhënave […]

nga AgroWeb më 20 December, 2021

Sa Kohë Mund Ta Mbani Gjelin E Detit Të Pagatuar Në Frigorifer

Të gjithë kemi synimin që t’i blejmë sa më shpejt ushqimet që nevojiten për përgatitjen e darkës së fundvitit. Frigoriferi mezi i mban të gjithë produktet që duhet të qëndrojnë të freskëta derisa t’u vijë momenti i gatimit. Por para se të shkoni e të blini gjelin e detit duhet të dini si ta ruani […]

nga AgroWeb më 16 December, 2021

Gjel Deti I Pjekur Në Furrë Me Verë Të Bardhë

Mishi i gjelit të detit kombinohet shumë mirë me ushqmine të ndryshme si patatet e ëmbla, perimet, proshutën ose kërpudhat. Prandaj kjo recetë është perfekte për të gatuar lehtësisht një pjatë të dytë dhe për të pasuruar tryezën tuaj. Edhe pse gjeli i detit është më pak i përdorur se pula, AgroWeb.org ju fton ta […]

nga AgroWeb më 21 December, 2020

Gabimet që Duhet të Shmangni në Gatimin e Përsheshit të Gjelit

Përsheshi me gjel deti është një nga recetat më të dashura të cilat përgatiten gjithmonë për darkën e ndërrimit të viteve. Përgatitja e tij në qytete të ndryshme të Shqipërisë, bëhet edhe me bukë misri. Shija e tij është fantastike dhe mund ta shoqëroni me të gjitha sallatat e tjera. Përveç mishit të gjelit të […]