nga AgroWeb më 13 July, 2022

5 Gabime Që Nuk Duhet Të Bëni Kur Përgatisni Gjellë Me Mish

Sot do të flasim për përgatitjen e gjellës me mish, një pjatë që nuk duhet të mungojë asnjëherë në tryezë. Një recetë në dukje e thjeshtë, por që, si çdo gatim ka disa sekrete. Çfarë mishi të zgjedh? Të shtoj apo jo perime? Dhe çfarë të bëj me miellin? Mund të jenë disa nga pyetjet […]

nga AgroWeb më 6 July, 2022

Tigani i Thellë Apo Tigani Për Skuqje – Cili Prej Tyre Është Më I Miri?

Shefat e kuzhinës janë ekspertë në botën e enëve të gatimit falë përvojës së tyre të madhe me lloje të ndryshme enësh dhe sipërfaqe gatimi. Ata e dinë se cilat enë gatimi janë jo vetëm të përshtatshme, por edhe ideale për të përgatitur çdo pjatë specifike. Nëse po pyesni veten se çfarë lloj enësh gatimi […]

nga AgroWeb më 24 June, 2022

10 Sekretet E Kuzhinës Që Do Të Përmirësojnë Shijen e Recetave Tuaja

Përgatitja e ushqimit në shtëpi është diçka e shëndetshme, por jo gjithmonë njohuritë janë të mjaftueshme. Ka shumë sekrete të cilat mund t’ju ndihmojnë dhe të përmirësojnë aftësitë tuaja në gatim. AgroWeb.org ju njeh me disa nga sekretet e thjeshta dhe të shëndetshme të kuzhinës, të cilat mund t’i vini në zbatim menjëherë. Pritini përbërësit […]

nga AgroWeb më 3 June, 2022

5 Mënyra të Zgjuara Si të Mos Çoni Dëm Ushqimet

Asgjë nuk duhet të shkojë dëm në kuzhinën tuaj! Një kuzhinier i mirë duhet me patjetër ta dijë këtë dhe të veprojë në mënyrën e duhur me qëllim, ruajtjen dhe ripërdormin e çdo ushqimi të mbetur. AgroWeb.org në këtë artikull përmbledh disa këshilla praktike, të cilat mund t’ju ndihmojnë të përdorni më së miri ato […]

nga AgroWeb më 24 May, 2022

10 Këshillat Më Të Mira Që Do T’ju Lehtësojnë Punën Në Gatim

AgroWeb.org ju njeh me 10 këshillat më të mira të gatimit, pavarësisht faktit nëse jeni një kuzhinier ekspert apo fillestar, të cilat do t’ju vijnë në ndihmë duke iu lehtësuar edhe më tej punën. Si të qëroni një vezë të zier Pasi veza të jetë ftohur mjaftueshëm, vendoseni atë në një sipërfaqe të fortë dhe […]

nga AgroWeb më 29 July, 2021

Sekretet Se Si Të Zieni Mishin – Gabimet Që Duhet të Shmangni

Zierja e mishit mund të tingëllojë diçka e rëndomtë që nuk kërkon shumë fantazi, imagjinatë apo aftësi gatimi. Megjithatë si çdo ushqim tjetër edhe zierja e mishit kërkon një mjeshtëri të caktuar në kuzhinë. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për truket e nevojshme për zierjen e mishit. Temperatura e Ujit Një aspekt […]

nga AgroWeb më 28 July, 2021

Si Ta Gatuani Peshkun Pa e Mbushur Shtëpinë Me Aromë Të Fortë

Një nga arsyet përse amvisat hezitojnë të gatuajnë peshk në shtëpi, është aroma e tij që zapton të gjitha hapësirat e shtëpisë. Kjo i detyron ato të marrin peshk të gatuar në dyqane. Kësisoj, me hir apo pahir, ato anashkalojnë një gatim të shëndetshëm. Si Ta Gatuani Peshkun Pa e Mbushur Shtëpinë Me Erë Të […]

nga AgroWeb më 22 April, 2021

Arsyet Përse Duhet Të Gatuani Vetëm Me Lugë Druri

Luga e drurit është një mjet shumë i rëndësishëm për një amvisë. Me trajtimin dhe përkujdesjen e duhur, luga e drurit mund të zgjasë për jetë të jetëve dhe të trashëgohet brez pas brezi. Përse Duhet Të Gatuani Me Lugë Druri Ekspertët më në zë të kuzhinës shpjegojnë se luga e drurit është e shkëlqyer […]