nga AgroWeb më 1 August, 2022

Vitaminat më të Rëndësishme Kundër çdo Sëmundje – Ushqimet ku i Gjeni

Përballja me sëmundje të ndryshme që organizmi mund të zhvillojë është sigurisht shumë e vështirë dhe e mundimshme. Shkaqet se përse një njeri sëmuret janë nga më të ndryshmet, duke filluar që nga gjenetika e deri tek stili i jetesës apo aksidente të jashtme. Ajo çfarë është e rëndësishme, është kujdesi që secili duhet t’i […]

nga AgroWeb më 15 July, 2022

Sëmundjet e Zemrës – 7 Hapa të Thjeshtë për të Parandaluar Rrezikun

Problemet me zemrën janë kthyer tanimë në një çështje shqetësuese, duke qenë se rastet e raportuara janë gjithnjë në rritje. Prandaj kujdesi i duhur për të mbajtur shëndetin e zemrës nën kontroll është shumë i rëndësishëm. Rutina, stili i jetesës dhe ushqyerja e duhur janë thelbësore për të përcaktuar fatin e shumë sëmundjeve që mund të […]

nga AgroWeb më 7 March, 2022

Majdanoz, Limon dhe Mjaltë – Efektet Mirëbërëse për Shëndetin e Trurit

Kur dëgjon për majdanozin, gjëja e parë që të vjen ndërmend është një supë e shëndetshme, ose një sallatë e zbukuruar me gjethet e gjelbra të kësaj barishteje. Majdanozi mund të quhet kampion i barishteve që përdoren për shije shtesë në gatimet tona, por vlerat e tij janë shumë herë më të mëdha. Majdanozi nuk […]

nga AgroWeb më 21 February, 2022

Hurma Arabie me Qumësht – Kura Që Bën Mrekulli Për Shëndetin

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë dhe mendjen e mprehtë. Hurmat e arabisë kanë vlera të larta shëruese por të kombinuara në një kurë me qumësht fuqia e tyre në mbrojtje të shëndetit bëhet e jashtëzakonshme. Më […]

nga AgroWeb më 17 May, 2018

Masat e Duhura – Si të Mbroni Veten Nga Sëmundjet Tumorale

Sa i njihni zakonet e përditshme që rrisin rrezikshmërinë për prekjen nga sëmundjet e këqija? Faktet mjekësore të konsultuara nga AgroWeb.org tregojnë se gati gjysma llojeve të sëmundjeve të rënda mund të parandalohen. Zbuloni se çfarë rekomandojnë ekspertët dhe mund të nisni rrugën tuaj të parandalimit paraprak. Sëmundjet e rënda dhe ato tumorale shkaktohen nga […]