nga AgroWeb më 9 May, 2022

6 Fakte Zbavitëse Rreth Manushaqeve

Manushaqet janë lulet që lulëozjnë në muajin shkurt. Ato simbolizojnë besnikërinë dhe janë dhurata e përsosur për të lindurit e këtij muaji. Megjithatë, këto lule janë shumë më tepër sesa thjesht lule aromatike.  AgorWeb.org ju njeh më poshtë me 6 fakte argëtuese për këtë lule kaq të bukur dhe interesante. Ka qindra lloje të ndryshme. […]

nga AgroWeb më 31 January, 2022

Sa viruse ka në planetin tonë? – Zbuloni faktet e reja

Është vërtet e pamundur të thuhet se sa viruse ekzistojnë, por sigurisht që ka shumë më tepër nga sa mund të imagjinojmë, shkruan faqja dedikuar shkencës focus.it. Në fakt, vlerësohet se vetëm në oqeane ka një numër me 31 zero grimca virale, që do të thotë 10 miliardë herë më shumë se numri i vlerësuar […]

nga AgroWeb më 18 June, 2021

Përse Duhet Të Themi ‘Shëndet’ Pas Teshtimës?

Çdo teshtimë, e heshtur apo zhurmuese, përmbyllet me fjalën “shëndet” dhe më ndiqet nga urimi “shëndet paç.” Këto fjalë e këto urime duket se janë një refleks dhe një reagim automatik. A e keni pyetur veten përse na vjen natyrshëm t’i themi ” shëndet” çdo kujt që teshtin, edhe nëse ai është i huaj apo […]

nga AgroWeb më 12 November, 2020

Përzgjidhet Ngjyra Vitit 2020 – Simbolika Qetësi dhe Paqe

Ka nisur si një traditë të paktën 20 vite më parë dhe vazhdon edhe ne ditët e sotëme. Përzgjedhja e ngjyrës së vitit është një ngjarje e shumëpritur për të gjithë ata që duan të ideojnë shtëpinë ata që ndjekin trendet e fundit të modës apo të apasionuarit pas ngjyrave. Kompania Pantone, një autoritet global […]