nga AgroWeb më 7 June, 2022

Makarona Me Salcë Specash – Receta e Shijshme

Makaronat e kombinuara me salcën e specave të kuq, janë një pjatë e parë perfekte jo vetëm për vegjetarianët por edhe për ata që i adhurojnë makaronat. Një recetë e lehtë dhe e shpejtë, gati në pak minuta kur nuk keni kohë për të përgatitur drekën, por dëshironi të konsumoni një vakt të shijshëm. Përbërësit […]

nga AgroWeb më 6 October, 2020

Makarona me Vezë dhe Patate – Shija e Veçantë dhe e Ngrohtë

Nëse ju pëlqejnë pjatat kremoze, plot shije dhe patetet e buta atëherë provoni këtë recetë të mrekullueshme makaronash. Mund ta përgatisni fare shpejt dhe shija e veçantë do ju mbushë tryezën plot. AgroWeb.org në këtë artikull ju sjell mënyrën e saktë të përgatitjes së saj ndaj mblidhni të gjithë përbërësit dhe filloni ta gatuani. Përbërësit […]