NATYRA

Studimi i Ri – Tingujt që Përmirsojnë Gjendjen Tuaj Shpirtërore

Ndoshta tashmë e dinit se dalja në natyrë për të marrë pak ajër të pastër dhe rreze dielli, është e...

Aksion pastrimi në grykëderdhjen e lumit Ishëm, 560kg mbeturina u mblodhën nga studentët dhe gjimnazistët

Dhjetëra studentë dhe gjimnazistë nga Durrësi janë përfshirë në një aksion pastrimi në grykëderdhjen e lumit Ishëm. Duke sfiduar temeraturat...

20 Minuta ecje në Natyrë, Kaq të Duhen për të Zhdukur Stresin

Një studim i pak muajve më parë, të cilit i referohet AgroWeb.org ka arritur në konkluzionin se mjaftojnë 20 minuta...

Të Shëtisësh në Natyrë – Zgjidhja më e Mirë kundër Stresit

Historia e njerëzimit ka shpalosur një fakt të trishtë, keqtrajtimin e vazhdueshëm të natyrës. Grekët e lashtë shkatërruan bimësinë në...

Përfitimet e Të Ushtruarit Në Natyrë – Çfarë Tregon Studimi I Ri

Nëse doni qartësi mendore dhe motivim, të ushtruarit në natyrë është zgjedhja më e mirë që mund të bëni. Një...

Çfarë mund të bëjmë ne për të parandaluar zjarret?

Teksa zjarret në mbarë globin po bëhen më të shpeshta dhe me pasoja më të rënda, është shumë e rëndësishme...

Shkencëtarët: Ngrohja Globale është e Paprecedentë dhe e Rrezikshme për të Gjithë Planetin

Ditën e djeshme u publikua raporti mbi klimën dhe ngrohjen globale nga OKB dhe Paneli Ndërqeveritar mbi Ndryshimet Klimaterike (IPCC)...

Mështekna Shqiptare – E Arta e Natyrës për Shëndetin

Gjethet e Mështeknës mund të konsumohen në formën e çajit për të fuqizuar sistemin imunitar Mështekna shtatbardhë e maleve të...