ngjarje

”Forbes”: Shqipëria, një tjetër vend i jetës së ëmbël

Në Tokën e Shqiponjave, ne mrekullohemi pas çdo zbulimi,  shkruan gazetarja Sabah Kaddouri për revistën e njohur ”Forbes”. ”Diçka po...

Rosa e ngricave rikthehet në tokën shqiptare pas shumë vitesh

Ekipi i AOS dhe studentët e kursit BirdID 2021 Albania kanë kënaqësinë t’ju prezantojnë çiftin më simpatik të mbërritur në...

Shqipëria Po Shkon Drejt Imunitetit Të Tufës, Sa Kohë Do Të Zgjasë?

Imuniteti ndaj Covid-19 do fitohet gradualisht në mënyrë progresive, teksa zgjerimi i rrezes së infeksionit do të ulë në mënyrë...

Tërmeti në Turqi – A rrezikohet Shqipëria?

Paraditen e kësaj të premteje, qyteti turk i Izmirit u trondit nga një tërmet me magnitutë 7 ballë të shkallës...