nga AgroWeb më 22 February, 2022

Edhe Sa Do Të Zgjasin Rreshjet e Shiut?

 Vendi ynë këtë të martë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të territorit. Hera herës do ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave […]

nga AgroWeb më 11 January, 2022

Borë Në Tiranë? – Statistikat Parashikojnë Temperatura -13 Gradë

Nëse keni menduar se këto ditë të para të janarit kanë qenë të ftohta, atëherë nuk kemi parë asgjë akoma! 10 ditëshi i dytë i janarit pritet të jetë edhe më i ftohtë me temperatura që do të shkojnë deri në -13 gradë celsius në zonat malore. Meteorologia e Metoalb, Lajda Porja në një lidhje […]

nga AgroWeb më 17 February, 2021

Fillon rritja e temperaturave, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por shumë të ftohtë. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -11°C në -1°C, në zonat e ulëta nga 02ºC në 07°C dhe në zonat bregdetare […]

nga AgroWeb më 23 December, 2019

Rikthehen Ditët me Diell por Bëni Kujdes, Temperaturat Zbresin deri në – 5

Rreshjet intensive të dy ditëve të fundit pritet të pakësohen nga dita e sotme dhe në ditët në vijim dielli dhe moti i kthjellët pritet të rinisë sërish. Por ditët e ardhshme me diell, sipas parashikimeve të motit pritet të shoqërohen me ulje drastike temperaturash. “Edhe e hëna, deri në mbrëmje do të vijojë me […]

nga AgroWeb më 13 December, 2019

Moti, Ditë me Rreshje Bore dhe Shiu Por Kur Nis i Ftohti Ekstrem

Rreshjet e shiut dhe borës do të mbizotërojnë në gjithë territorin shqiptar përgjatë ditës së sotme dhe të nesërme. Sipas Meteoalb, të cilit i referohet AgroWeb.org duke nisur nga sot e në ditët në vijim rreshjet e borës do të përfshijnë shumë zona të territorit shqiptar. “Rreshje dëbore do ketë në zonat malore në lartësinë […]

nga AgroWeb më 15 July, 2019

Kur Rrikthehet Vala e Të Nxehtit – Cilat Do Jenë Temperaturat Maksimale

Java e dytë e muajit korrik dhe nisja e javës së tretë po karakterizohet nga temperatura të ulëta dhe moti i freskët. Temperaturat pësuan një rënie të beftë prej 10 – 12 gradë celcius. Pritet që edhe ditët në vijim të jenë të freskëta duke u karakterizuar nga një rritje e lehtë temperaturash pre 1 […]