Pastrimi

4 Arsye Pse Nuk Duhet t’i Shpëlani Enët Përpara se t’i Vendosni në Pjatalarëse

Sipas një studimi në të cilin AgroWeb.org është mbështetur, rezulton se enët nuk duhen shpëlarë përpara se t’i vendosni në...

Çfarë Mund të Bëni me Një Patate – Përdorimet Interesante Jashtë Kuzhinës

Patatja është e shijshme për t’u ngrënë, por edhe shumë e volitshme në përdorime të tjera, siç mund të jetë...

Dyson V11, Fshesa Inteligjente më e Shtrenjtë e Momentit – Çfarë Duhet të Dini

Pastrimi me fshesë me korrent është një punë e cila lehtësohet edhe më tepër kur paisja ofron të gjitha opsionet...

Sa e Rrezikshme Mund të Jetë të Mos e Pastrosh Kurrë Furrën?

Mbas vakteve të bollshme që përgatisni gjatë javës, pastrimi i furrës mund të mos jetë gjëja e parë që ju...

Përdorimet Befasuese të Pastës së Dhëmbëve për Shumë Pastrime në Shtëpi

Pasta e dhëmbëve është një produkt  i rëndësishëm i higjenës personale. Ajo ndihmon të mirëmbajmë shëndetin e gojës duke eliminuar...

Pse Është e Rëndësishme të Pastroni Pjatalarësen – Zgjidhja Natyrale

Me të drejtë mund t’ju duket e tepërt të pastroni pjatalarësen, pasi ajo është projektuar për të larë enët. Por...

Cilët Janë Disa Nga Përbërësit Toksikë në Produktet e Pastrimit – Si t’i Dalloni Ato!

A e keni menduar ndonjëherë se sa përbërës toksikë fshiheshin në disa nga produktet tuaja të preferuara të pastrimit? Shumë...

Si të Krijoni një Pastrues Natyral për Banjën dhe Dushin?

Ju nuk keni pse të përdorni kimikate sintetike dhe të dëmshme për të larguar papastërtitë nga banja dhe dushi. Pastruesit...

9 Arsye Pse Fshesa e Dorës me Korent Është Një Zgjedhje e Zgjuar

Nëse jetoni në një vend ku pluhuri është i pashmangshëm dhe ju duhet të pastroni shpesh shtëpinë tuaj, disa paisje...

Çfarë Mund të Pastroni me Uthull dhe Çfarë Jo?

Fjala “pastrim” do të thotë të largosh mikrobet nga sipërfaqet, ndërsa “dezinfektim” t’i shkatërrosh ato. Substanca acide në uthullën e...

Zgjidhja Natyrale – Si të Pastroni Furrën me Uthull dhe Sodë Buke

Furra është një pajisje që nuk mungon në asnjë shtëpi. Falë saj, amvisat mund të gatuajnë me mjeshtëri receta të...

Hapat Si Të Pastroni Në Mënyrë Efikase Dyshemenë E Shtëpisë Tuaj

Edhe me masat më të mira që mund të merrni, papastërtia padyshim do të gjejë rrugën e saj në shtëpinë...

Si të Pastroni Lavatriçen në Mënyrën e Duhur

Të dish se si të pastrosh lavatriçen mund të duket e panevojshme, por edhe nëse përdorni detergjentin më të mirë...

Disa Mënyra Pastrimi që Janë të Nevojshme edhe pas Përfundimit të Pandemisë

Shumë gjëra kanë ndryshuar për shkak të koronavirusit dhe një ndër to është edhe mënyra se si jemi kujdesur gjatë...

Pastrimi Dhe Dezinfektimi – 2 Hapat Më Të Rëndësishëm Të Mbrojtjes Nga COVID-19

Hera e fundit që Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli një pandemi ishte qershori i vitit 2009 si pasojë e përhapjes...

Pastrimi i Kuzhinës – Gjërat që Mund të Hiqni nga Dollapët pa u Menduar dy Herë

Është normale që me kalimin e kohës dollapët e kuzhinës të mbushen me artikuj që i përdorni rrallë. Duke filluar...

Furrat Që Pastrohen Vetë – Zgjidhja Që i Jep Fund Vështirësive të Kuzhinës

Pastrimi i furrës është një nga procedurat më të vështira në kuzhinë dhe jo një nga të preferuarat. Krahas kësaj,...