përmbytje

Përmbytjet në Nënshkodër dhe shkaqet e tyre

Zona fushore e Nënshkodrës vazhdon të përballet prej gati një muaji me përmbytje, që janë shtrirë në njësitë vendore të...

Parashikimi i motit/ Java nis me reshje, rrezik për përmbytje në disa zona

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell me reshje në...

Po vjen stuhia Filomena/ Moti i keq do godasë edhe Ballkanin

Spanja po përgatitet për ardhjen e stuhisë Filomena, që duhet të sjellë atje erëra polare dhe reshje të mëdha bore....

Bëni Kujdes – Autoritetet Në Alarm Për Përmbytje Masive Në Gjithë Shqipërinë

Ditët e fundit një mot i pazakontë me rreshje intensive, të pandalshme shiu, rrebeshe e stuhi ka përfshirë gjithë vendin....

Rreshje Pa Pushim dhe Përmbytje Gjatë Natës – Zonat Më Të Prekura

Vetëm pak minuta më parë, Shërbimi Meteorologjik, Meteoalb ka paralajmëruar se një pjesë e territorit të vendit pas mesnate do...

Pranverë me Dimër Natën dhe Verë Ditën – Por Vera Pritet Problematike

Është muaji i tretë i pranverës. Por duket sikur freskia nuk ka dëshirë të largohet këtë vit. Zgjohemi në mëngjes me...