pesha e tepert

Dieta e vezëve – A duhet ta provoni për të ulur peshën?

Një nga temat me interesante në kërkimet shkencore për diteat dhe jetesën e shëndetshme është roli i vezeve dhe proteinave...

Problemet Shëndetësore që Shkaktojnë Zmadhimin e Prostatës – Çfarë Duhet të Keni Kujdes

Ka sëmundje që të gjithë mendojmë se mund t’i lidhim me moshën, dhe një shembull konkret është zmadhimi i prostatës....

A është Vërtet e Dëmshme të Konsumosh Sheqer Para Gjumit?

Shumë njerëz preferojnë të shijojnë një ëmbëlsirë pas konsumit të vaktit të fundit të ditës. Kjo mund të jetë një...

Si të Humbisni Peshë Duke Ngrënë 5-6 Herë në Ditë

Humbja e peshës vjen nga menaxhimi i kalorive që konsumoni gjatë ditës. Vetëm në një kilogram të vetëm të peshës...

Këshillat më të Mira si të Largoni Gushën e Varur

Gusha është zona e parë që preket nga mosha dhe shëndeti i tepërt. Ajo përveç se është një shqetësim estetik...

Zbuloni Këshillat Më Të Mira Nga Njerëzit Që Humbën 10 Kilogramë Në Një Muaj!

Kur po përpiqeni të humbisni peshë, një burim frymëzimi është edhe njohja me historitë e suksesit dhe sekretet e individëve...

Pastrimi një Ditor i Trupit që ju Duhet për të Humbur në Peshë

Për ju që e shijoni pa masë ushqimin dhe pijet, kjo përkthehet me siguri edhe në kilogramë të tepërt. I...

7 Mënyra Për Të Qëndruar Më Pak Ulur Dhe Për Të Lëvizur Më Tepër

Siç mund ta dini tashmë, qëndrimi ulur për periudha të shkurtra dhe lëvizja në mënyrë të rregullt, mund të përmirësojnë...

Uthulla e Hudhrës Kundër Peshës së Tepërt – Si ta Përgatisni

Pesha e tepërt krijon një vatër problemesh shëndetësore duke nisur nga ato sipërfaqësore siç është pamja e deri tek mirëqenia...

Shenjat që Tregojnë se Jeni Mbipeshë dhe Kujdesi që Duhet të Tregoni

Me gjithë informacionet dhe këshillat që mjekët dhe dietologët japin çdo ditë mbipesha është ende një problem serioz. Miliona persona...

Si të Largoni Toksinat dhe Peshën e Tepërt nga Trupi – Këshillat që ju Duhen

Është ajo periudhë e vitit kur me siguri ndiheni më te rënduar e të fryrë se zakonisht. Pas pushimeve e...

11 Metodat E Bazuara Në Shkencë Për Të Frenuar Urinë Dhe Oreksin

Në përgjithësi, uria dhe oreksi janë sinjale që trupi juaj jep për të treguar se nevojë për energji ose dëshiron...

Pija që ju Ndihmon për të Djegur më Tepër Dhjamë

Sipas ekspertëve, dy momentet më të mira për të pirë kafe gjatë ditës janë ora 10:00 deri në 5:00 pasdite,...

Efektet Anësore të Mishit të Përpunuar – Çfarë Duhet të Dini

Mishi, salsiçet apo sallamet e ndryshëm me siguri janë zgjidhja për të shijuar një vakt e shumë prej jush. Megjithëse...

7 Këshilla Për Të Humbur Peshë Më Shpejt

Këto ndryshime të vogla në rutinën tuaj të mëngjesit dhe në kuzhinë mund të bëjnë një ndryshim të madh. Nëse...

6 Këshilla Praktike nga Mjekët Kundër Mbipeshës dhe Obezitetit

Obezitet është një sëmundje kronike që ,mund të shkaktojë shumë dëme në organizëm. Organizata Botërore e Shëndetësisë e cilëson atë...

5 Gabimet Që Nuk Ju Lejojnë Të Humbisni Peshë

Humbja e peshës nuk është diçka e lehtë. Kërkon punë të palodhur, përkushtim, motivim të fortë dhe ndjekjen e një...

8 Mënyra se si të Dobësoni Fytyrën Tuaj

Të humbasësh në peshë është gjithnjë një mission i mundimshëm, por jo i pamundur. Ndër pjesët më sfiduese për ta...

Si të Reduktoni Dhjamin e Barkut? Mjafton të Largoni Stresin

Shpesh heqja e dhjamit në zonën e barkut duket se është diçka e pamundur. Por cili është fajtori kryesor që...

Pse dieta duhet të niset me ndryshime të vogla – Këshillat e duhura

Për shumë njerëz fillimi i vitit përkon me fillimin e një jetese më të shëndetshme, ku përfshihet ndjekja e një...

Pse Agjërimi Mund të Mos Jetë Metoda më e Mirë Për Rënien nga Pesha

Për të humubr kilet e tepërta ekzistojnë shumë mënyra, që nga kufizimi i orareve të ngrënies, e deri tek numërimi...