PRODUKTE

Ndjeni Fryrje të Organizmit? Mësoni Cilat Produkte e Shkaktojnë

Perimetri i belit është padyshim një nga njësitë matëse të shëndetit tuaj. Sigurisht, ngrënia e tre byrekëve nuk i bëjnë...

Vaj Uliri Biologjik -Si të Zgjidhni të Duhurin

Vaji i ullirit është një nga produktet kryesore të kuzhinës po ashtu edhe të shëndetit. Më siguri shpesh e gjeni...

E Lire Apo e Shtrenjtë – A ka rëndesi si e blini furçën e dhëmbëve?

Me siguri nuk e keni menduar kurrë se ka një diferencë domethënëse në këtë zgjedhje. Por a e dini se...

Promovimi i Pasurisë Shqiptare në Kanada: Rrëfimi i Marie dhe Kreshnikut

Në zemrën e Shqipërisë, ku peizazhet mbresëlënëse dhe klima mesdhetare falin shije unike produktit të saj më të çmuar, vajit...

Shija apo Çmimi – Çfarë duhet të keni parasysh kur zgjidhni makaronat?

Në procesin e zgjedhjes së makaronave, dy faktorë kryesorë që shumica e njerëzve i marrin parasysh janë shija dhe çmimi....

Çfarë është mielli integral? Pse duhet ta konsumoni dhe çfarë ofron tregu

Mielli integral është një lloj mielli që përdoret për të bërë produkte buke dhe është i njohur për përmbajtjen e...

7 Ushqimet Që Blini Gjithnjë Në Dyqan

Në gamën e produkteve që mund të ketë një dyqan, market apo supermarket janë vetëm disa ato që konsumatori preferon...

MultiVitaminat – Të Dobishme apo të Tepërta për Shëndetin

Nëse hani një ushqim të pasur me fruta, vitamina dhe ushqime të pasura, atëherë me siguri po merrni sasinë e...

Për Kujdesin e Këmbëve që Nuk Duhet t’i Injoroni në Asnjë Moment

Një person që ka një mënyrë jetese relativisht aktive bën 7.5 mijë hapa çdo ditë. Kjo do të thotë që...

Bari i Grurit Metoda Natyrale Për të Jetuar Shëndetshëm – Ku ta Gjeni

Mjafton një kërkim i shkurtër në internet për të zbuluar disa nga “superushqimet” më të fundit që janë ndër më...

Ushqimet me Aditivë: Si T’i Njohim dhe T’i Përzgjedhim Produktet e Sigurta në Dyqan

Në botën e sotme të ushqimeve të përpunuara, shumë prej produkteve që gjejmë në raftet e dyqaneve përmbajnë aditivë të...

3 Mënyra për të Kursyer Para Kur Bëni Pazar

Blerja e ushqimeve në një treg fermerësh është mënyra më e mirë për të ngrënë ushqimet që rriten në vendin...

Këto Produkte Janë Arsyeja Përse po Shtoni Shumë në Peshë

Arrorët konsiderohen si një prej ushqimeve më të shëndetshme për organizmin e njeriut. Nëse ato konsumohen sicc duhet dhe në...

Arsyeja e Vërtetë Pse Akulloret Ben & Jerry’s  Shijojnë Aq Shumë

Akulloret e para të markës së njohur Ben & Jerry’s u shitën nga një pikë karburanti në Shtetet e Bashkuara...

4 Këshilla për Lëkurë dhe Flokë të Shëndetshme – Çfarë Duhet të Zgjidhni

Për t’u ndjerë të shëndetshëm duhet edhe të dukeni të tillë, prandaj kujdesi për pamjen e jashtme vitet e fundit...

Siguria Ushqimore Nis në Shtëpi – Faktet që Duhet t’i Dini

Problemet shëndetsore që shkaktohen nga ushqimet prekin shumicën e njerëzve në botë dhe në Shqipëri. Gjithçka lidhet me rëndësinë e...

Produkte të paautorizuara në treg – Reagon Coca Cola Albania

Bazuar në komunikimet e fundit që qarkullojnë në media në lidhje me produktet serbe, apo vendeve të tjera, si Turqia,...

Birrë me lulerradhiqe – Produkti më i ri që mbron klimën

Kompania e parë amerikane që krijoi një birrë neutrale ndaj karbonit të shpërndarë në gjithë vendin, tashmë ka prodhuar një...

Del në Treg Kafja me Vaj Ulliri – Zgjidhja e Shëndetshme e Gjigandit të Kafes

Nëse ka një produkt që mund ta identifikojë më së miri Mesdheun është pa dyshim vaji i ullirit dhe historitë...

Fruta Pylli dhe Gështenja Organike – LEA 2011, Kompania Shqiptare që Certifikoi Prodhimet Sipas Standarteve të BE

Në një nga zonat më veriore të vendit, afër kufirit të Kosovës dhe Malit të zi, pikërisht në Tropojë nis...

Rëndësia e Leximit të Datës së Skadencës tek Produktet Ushqimore – Si t’i Ruani Ato

Një sondazh i ri zbuloi se edhe pse shumica e njerëzve thanë se i lexonin etiketat e skadimit të ushqimeve,...