nga AgroWeb më 17 Shtator, 2020

Byrek Me Presh Dhe Mish Viçi – Traditë Dhe Shije

Byreku i shijshëm me petë krokante dhe mbushje plot aromë, është pjesë e traditës sonë kulinare. Nga Veriu e deri në Jug kjo recetë përgatitet dhe shijohet pothuaj në të gjitha familjet. AgroWeb.org sot ju sugjeron një kombinim të veçantë mes preshit dhe mishit të viçit. Mund t’ju duket e çudtishme por ju premtojmë se […]

nga AgroWeb më 14 Shtator, 2020

Sardele të Shpejta Në Tenxhere me Presion

Sardelet janë padyshim fantastike në vlera ushqyese ndërsa të mrekullojnë me shijen e tyre kur janë të gatuara. Të freskëta dhe të plota në shije, sardelet janë ndër ushqimet më të shëndetshme për organizmin. AgroWeb.org ju tregon një metodë shumë të thjeshtë për t’i shijuar ato sa herë të dëshironi. Të përgatitura në tenxhere me […]

nga AgroWeb më 11 Shtator, 2020

Lulelakër e Pjekur me Djathë – Shije Perfekte

Lulelakra është një perime shumë popullore në Shqipëri. Kjo famë vjen si arsye e përdorimeve të shumta në kuzhinë, por edhe vlerave fantastike të saj. Tufëzat e bardha të lulelakrës janë një burim i shkëlqyer i fibrës dhe kaliumit. Ato nuk përmbajnë yndyrë dhe sodium. Një filxhan me lulelakër ofron 25 kalori dhe plotëson 85% […]

nga AgroWeb më 3 Shtator, 2020

Fileto Pule Të Pjekura Në Furrë Me Hudhër Dhe Djathë

Mishi i pulës është jo vetëm i shijshëm, por edhe një mik i mirë organizmit tuaj. Ai është i pasur në proteina dhe vitaminë B6 të cilat janë të domosdoshëm për shëndetin. Mishi i bardhë është pjesa më e shëndetshme e pulës dhe rekomandohet të përdoret rregullisht, sidomos duke zëvendësuar mishin e kuq. AgroWeb.org sot ju […]

nga AgroWeb më 26 Gusht, 2020

Sardele në Furrë – Shije e Mrekullueshme në 20 Minuta

Deti është shtëpia e thesareve më të çmuara. Një prej këtyre thesareve janë sardelet. Sardelet konsiderohen një mik i mirë i shëndetit të njeriut. Këta peshq janë të mbushur me vlera ushqimore dhe shëndetësore të jashtëzakonshme, që i zgjasin jetën njeriut. AgroWeb sjell më poshtë një recetë fantastike të përgatitjes së sardeleve në furrë e […]

nga AgroWeb më 26 Gusht, 2020

A Duhen Skuqur Vezët Në Vaj Ulliri – Këshillat e Duhura

Vezët përbëjnë një nga mënyrat më të shëndetshme për të nisur ditën. Megjithatë, pavarësisht vlerave që ofrojnë për shëndetin, mirësia e tyre varet nga yndyra e përdorur për gatim. Yndyrnat më të përdorura nga amvisat shqiptare për skuqjen e vezëve janë: vaji vegjetal dhe gjalpi. Kohët e fundit, ndërgjegjësimi për rolin e yndyrnave në shëndetin […]

nga AgroWeb më 24 Gusht, 2020

Reçeli i Veçantë me Kokrra të Plota Molle – Shijojeni

Mrekullohuni me shijen e kësaj recete. Përgatiteni dhe ëmbëlsoni veten dhe më të dashurit tuaj me shijen unike dhe të veçantë që ka. PËRBËRËSIT 1 kg mollë të vogla 1,5 kg sheqer 4 filxhanë çaji me ujë 1 shkop kanellë lëngun e një limoni dhe karafila PËRGATITJA Pastrojmë mollët nga lëkura dhe pjesën e brëndshme […]

nga AgroWeb më 24 Gusht, 2020

Briosh me Kos – Për Mëngjese të Shijshme dhe të Shëndetshme

Mos humbisni rastin ta provoni këtë recetë. Shijojeni për mëngjeset e tuaja bashkë me familjen. Ndiqni hapat e thjeshtë dhe përgatisni vetë brioshët më të shijshëm që keni provuar ndonjëherë. PËRBËRËSIT 250 gr miell 125 gr gjalpë 125 gr kos të bardhë 1/2 pako maja për embëlsira një majë luge kripë lëkur limoni i grirë […]

nga AgroWeb më 24 Gusht, 2020

Receta e Shijshme e Pastiços me Kunguj të Njomë të Stinës

Një kombinim perfekt. Recetë ideale për ta provuar dhe shijuar në familje. Kungujt e njomë të stinës i shohim përditë në treg, të freskët dhe të pasur në vlera ushqyese. Ndiqni më poshtë hapat e thjeshtë të përgatitjes së pastiços në një mënyrë ndryshe dhe shoqërojeni atë me sallata të freskëta të stinës. PËRBËRËSIT 4 […]

nga AgroWeb më 19 Gusht, 2020

Çorba Shkodrane – Receta me Shijen e Dikurshme, Trashëguar Brez pas Brezi

Kulinaria shqiptare është e pasur me receta të mrekullueshme gatimi, me shije fantastike që mjafton t’i provosh njëherë e vështirë t’i harrosh. AgroWeb sjell recetën e Kuzhinaime përmes amvisës shkodrane, Migena Buci. Përbërësit 2 kokrra qepë mesatare, Mish i grire 1 filxhan çaji, Salcë 1/2 luge gjelle, Kripë, Piper, Oriz 2 filxhanë kafeje. Përgatitja Kaurdiset […]

nga AgroWeb më 18 Gusht, 2020

Bukë e Mbushur me Qepë dhe Djathë – Receta e Veçantë që Duhet të Provoni

Një recetë e veçantë me shije fantastike e cila shoqërohet me supa e sallata të ndryshme të stinës por edhe thjeshtë me djathë e dhallë të freskët. Kjo recetë vjen nga amvisa Lulzime Gjyzeli. PËRBËRËSIT  700 gr miell tip 0 Ujë të vakët aq sa duhet Kripë 20 gr maja birre 1 lugë të vogël […]

nga AgroWeb më 17 Gusht, 2020

Receta e Shijshme e Petullave me Qumësht të Ngrohtë

Kush mund ta mohojë nepsin që të ndjellin petullat sapo i sjell ndërmend e që të drejton menjëherë në Kuzhinë për të nisur përgatitjen. Ato janë receta më familjare për të gjitha amvisat dhe më e preferuara e të gjithëve ne. Të ngrohta me djathë a me reçel në mëngjes por edhe gjatë ditës ato […]

nga AgroWeb më 28 Korrik, 2020

Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shëndetshëm

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjithnjë në kërkim të recetave interesante për gatimin e saj. Pas kërkesave të shumta për receta të gatimit të bamjes, AgroWeb.org rekomandon recetën e mëposhtme që është shumë e thjeshtë dhe e shijshme. Receta ka të bëjë me kavërdisjen e bamjeve me hudhër, një […]

nga AgroWeb më 28 Korrik, 2020

Domate Të Pjekura Me Djathë Dhe Vaj Ulliri – Shije Verore

Domatet janë më të preferuarat e verës dhe përdorimet e tyre në këtë stinë janë të larmishme. Një prej mënyrave më të mira për të shijuar magjinë e domateve është pjekja e tyre me djathë të butë dhie bashkë me thërrime buke të përziera me erëza të ndryshme. Receta e kësaj antipaste fantastike gjendet më […]

nga AgroWeb më 25 Korrik, 2020

Petulla Pa Miell – Receta e Thjeshtë me Shijen më të Veçantë

Veza me bananen janë dy përbërës që mund të kombinohen lehtë në disa receta, kryesisht të ëmbla. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni se si me këto dy përbërës të gatuani petulla të ëmbla e të shijshme për mëngjes dhe jo vetëm. Petullat me dy përbërës përbëjnë një recetë të lehtë e të […]

nga AgroWeb më 14 Korrik, 2020

Qiqra Në Furrë, Receta Krokante Për Të Rritur Dhe Fëmijë

Qiqrat janë ndër bishtajoret më popullore dhe më të shëndetshme për organizmin. Ato i gjejmë në ngjyra të ndryshme si bezha, jeshilja dhe e kuqja. Kur janë të freskëta, qiqrat i gjejmë ngjyrë të gjelbër, më pas kur thahen ato marrin ngjyrë kafe. Pavarësisht ngjyrës, këto kokrra janë të nevojshme për një ushqim të shëndetshëm […]

nga AgroWeb më 14 Korrik, 2020

Pite Shtëpie me Kungulleshka dhe Djathë – Shije e Përsosur

Nëse jeni në kërkim të një recete të shijshme për muajt e verës, AgroWeb.org rekomandon recetën e shijshme me djathë dhie dhe kungulleshka. Kjo pite e kripur është shumë e shijshme dhe një mënyrë shumë interesante për të konsumuar kungulleshkat, të cilat janë shumë të shëndetshme për njeriun. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë përgatitjen e […]

nga AgroWeb më 25 Qershor, 2020

Sallata e Shëndetshme me Qepë të Njoma, Domate dhe Majdanoz

Vendet e Lindjes së Mesme kanë një kulinari shumë të veçantë, me gatime interesante të shijshme dhe aromatike. Kjo sallatë zakonisht përgatitet gjatë periudhës së Ramazanit në këto shtete. Ajo pasuron organizmin tuaj plot me perime, drithëra, barishte dhe shije. Për dashamirësit e kuzhinër orientale, por edhe ata që duan ta provojnë, AgroWeb.org ju këshillon […]

nga AgroWeb më 25 Qershor, 2020

Tavë e Shpejtë Verore me Speca dhe Gjizë – Receta Plot Shije

Specat janë një ndër produktet që nuk mungon kurrë në kuzhinën e një amviseje shqiptare. Ato përdoren për sallata, gjellëra tradicionale e gatime nga më interesantet e të pasurat në shije. Një nga gatimet më të përhapura e më të shijshme të specave është skuqja e tyre dhe servirja si garniturë. Ato mund të serviren […]

nga AgroWeb më 24 Qershor, 2020

Pure Patatesh Me Djathë e Pjekur Në Furrë

Pureja me patate është një nga ushqimet më të shijshme të cilës nuk i thotë ‘jo’ as një fëmijë e as një i rritur. Ajo gatuhet lehtë dhe ka nevojë pak përbërës. Pureja kremoze përgatitet me patate të ziera, kripë, gjalpë edhe me qumësht. Ajo shoqërohen në mënyrë të shkëlqyer me qofte shtëpie apo mishra […]