nga AgroWeb më 10 November, 2022

Kek Me Krem Pastiçerie – Receta e Ëmbëlsirës Kremoze Dhe Të Parezistueshme

Keku me krem pastiçerie është një ëmbëlsirë ideale për t’u shërbyer në çdo rast. E ëmbël, e butë dhe e pareziztueshme, janë tre fjalët me të cilat AgroWeb.org do ta përshkruante atë më thjeshtë. Nëse dëshironi të sillni në tryezë një shije të tillë, provoni ta përgatisni vetë atë, duke ndjekur hapat si më poshtë. […]

nga AgroWeb më 9 November, 2022

Rizoto me Pulë dhe Perime -Receta e Shpejtë me Shije Speciale

Rizoto është një ushqim shumë i shijshëm por gjithashtu edhe i lehtë për t’u përgatitur dhe nuk kërkon shumë kohë. Mund të thuhet me plot gojën se kjo pjatë i përket kategorisë së ushqimeve të shpejta. Në vetëm 1 orë ju do të keni një drekë të shijshme dhe të shëndetshme. AgroWeb.org ju njeh më […]

nga AgroWeb më 4 November, 2022

Salcë me Speca, Presh dhe Hudhra – E Veçanta e Stinës

Recetat e kuzhinës janë të pafundme, ato sjellin në tryezën tuaj një larmi kombinimesh, shijesh dhe vlerash ushqyese për organizmin. AgroWeb.org sjell për ju një recetë krejt të veçantë dhe shumë të thjeshtë, për të cilën do t’ju nevojiten disa përbërës të thjeshtë, që mund t’i gjeni lehtësisht në çdo ushqimore. Me një shije fantastike, […]

nga AgroWeb më 3 November, 2022

Lakër me Qiqra – Receta për Një Pjatë të Shijshme dhe Ushqyese

Lakra është një nga perimet që mbretëron gjatë të muajve të ftohtë dhe ngrica e parë është koha ideale për ta blerë dhe përgatitur në një mijë mënyra të ndryshme. E pasur me minerale dhe vitamina, është gjithashtu një shëruese e sistemit tretës. Qiqrat nga ana tjetër janë po aq të pasura e me veti […]

nga AgroWeb më 25 October, 2022

Receta Fantastike e Biskotave të Buta me Portokalle

Me portokallet, frutat me aromën me të mirë këtë sezon, mund të përgatisësh ëmbëlsira nga më të ndryshmet. Por sigurisht që recetat e thjeshta janë ato që kërkojmë që të gjithë. Të shpejta dhe pa shumë mund, këto janë karakteristikat e një recetë perfekte për t’u përgatitur edhe gjatë javës. E tillë është edhe receta […]

nga AgroWeb më 18 October, 2022

Receta 5 Minutëshe Me Xhenxhefil për Simptomat e Gripit Sezonal

Xhenxhefili është i mbushur me antioksidantë, që ndihmojnë në shërimin e sëmundjeve sezonale për shkak të vetive anti-inflamatore dhe antibakteriale që reduktojnë ënjtjen, dhimbjen dhe ndihmojnë trupin në luftën kundër infeksioneve. Për më tepër, xhenxhefili mund të ndihmojnë gjithashtu në përmirësimin e procesit të tretjes duke rritur shkallën e metabolizmit, gjë që ndihmon më tej […]

nga AgroWeb më 17 October, 2022

Si Të Përgatisni Salcën Më Të Mirë Për Sallatën Në Shtëpi

Përzierja e erëzave dhe vajit që shërben si një salcë e cila mbështjell sallatën është një element shumë i rëndësishëm që i jep sallatës një shije të përsosur. Kjo përzierje mund të përdoret edhe për të marinuar mishin apo për t’i dhënë shije perimeve të ndryshme, veçanërisht patateve të pjekura. E bërë me përbërës naytralë […]

nga AgroWeb më 12 October, 2022

Patate Të Ëmbla Me Vezë Të Skuqura – Receta e Thjeshtë e Plot Shëndet

Receta që AgroWeb.org sjell sot për ju është e lehtë dhe e shëndetshme, perfekte për mëngjes. Vetëm në pak minuta, ju do të mund të shijoni patatet e ëmbëla krokante dhe vezën, të cilat janë një kombinim i shkëlqyer vlerash. Ndiqni më poshtë hapat dhe përbërësit që ju duhen për të përgatitur këtë recetë fantastike. […]

nga AgroWeb më 21 July, 2022

Kasatë Me Kos Dhe Fruta – Receta E Freskët Verore Që Duhet Të Provoni

Recetat e ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta, ato mbeten të preferuarat për çdo fëmijë e të rritur. Kjo recetë ëmbëlsire gjysmë e ftohtë që AgroWeb.org sugjeron sot për ju, kombinon në mënyrë perfekte kosin, frutat e pyllit, arrorët dhe mbulohet nga ëmbëlsia dhe vlerat e pazëvendësueshme të mjaltit. Por mbi të gjitha […]

nga AgroWeb më 14 July, 2022

Zupa me Reçel Qershie – Receta e Thjeshtë me Ëmbëlsi Fantastike

E shoqëruar me kafe, çaj apo duke e shijuar edhe vetëm, kjo ëmbëlsirë është ndër më tradicionalet, e përgatitur shpesh nga amvisat në shtëpi dhe një nga më të preferuarat në pastiçeritë shqiptare. Fantastike në servirjen e saj si gosti në mikpritjen e miqve ashtu si edhe në servirjen e saj në fund të drekave […]

nga AgroWeb më 12 July, 2022

Tortë me Biskota – E Thjeshtë me Vetëm 4 Përbërës

Ëmbëlsira që është gjithmonë pjesë e festimeve familjare apo mes miqve. Tortat e ditëlindjeve apo përvjetorëve janë një traditë e vjetër në vendin tonë. Sigurisht që në vrullin e përgatitjes për gëzimin e radhës, tortën shpesh thjesht e përzgjedhim në pastiçeri. Por AgroWeb.org ju tregon një recetë shumë të thjeshtë dhe perfekte për ta provuar. […]

nga AgroWeb më 1 July, 2022

Biskota Daneze – Ëmbëlsirat Perfekte për Një Pasdite Plot Shije

Këto biskota janë tundime të vogla të cilave nuk i reziston dot askush. Mund të mos ju kujtohen, por me t’ju përmendur kutitë metalike të rrumbullakëta, do t’ju vijë ndër mend shija e tyre. Ndryshe quhen edhe biskota gjalpi apo biskota sheqeri, ama njëherë e një kohë ishin të duhurat për të çuar tek miqtë […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Fërgesë me Bizele dhe Vezë – Shije Perfekte

Në stinën e verës ushqimet bëhen më të lehta dhe të shpejta për t’u përgatitur. Duke qenë se temperaturat e larta të heqin dëshirën për të ndenjur mbi sobë me orë të tëra, të gjithë kërkojmë receta sa më të thjeshta. E tillë është edhe fërgesa me bizele që ju sugjeron AgroWeb.org sot. Mjaftojnë vetëm […]

nga AgroWeb më 21 June, 2022

Si Të Përgatisni Ujin E Freskët Me Shalqi

Në një ditë të nxehtë vere nuk ka gjë më të mirë se një pije që ju freskon dhe në të njëjtën kohë ju fal plot vlera e një shije të ëmbël. Ndaj edhe AgroWeb.org ju njeh sot me një recetë mjaft të thjeshtë, për të cilën do t’ju duhen vetëm dy përbërës: ujë dhe […]

nga AgroWeb më 27 May, 2022

Kinoa me Perime – Pjata e Shëndetshme për Rënien nga Pesha

Nëse po kërkonit një recetë të lehtë e cila ju ndihmon për të ruajtur linjat, ato që ju vijnë në mendje janë perimet e ziera. Po sado të mira që të jenë e plot vlera, vjen një moment që perimet e ziera bëhen të mërzitshme. AgroWeb.org sot ju këshillon një pjatë e cila ka shije […]

nga AgroWeb më 18 May, 2022

Tërshërë me Çokollatë dhe Luleshtrydhe – Vakti Ditetik i Mëngjesit

Tërshëra është një nga vaktet më të lehta që mund të përgatisni në mëngjes. Hapat janë fare të thjeshtë, mjafton të bashkoni në një kavanoz apo një enë me kapak përbërësit dhe vakti juaj është gati për t’u marrë me vete. Një përzierje plot fibra dhe proteina bimore, e mbështjellë me shijen e pakrahasueshme të […]

nga AgroWeb më 19 April, 2022

Panxhar Me Kos Dhe Hudhra – Receta E Shëndetshme

Panxhari është një perime që në këtë periudhë e gjeni nëpër tregje. Ai është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një organizmi të shëndetshëm. I pasur me vitamina të kompleksit B, hekur, mangan, bakër, magnez dhe kalium, ai i sjell plot të mira trupit. Përveç lëngjeve panxhari kthehet në përbërësin më të shkëlqyer për përgatitjen […]

nga AgroWeb më 5 April, 2022

Tortelini Alfredo – Zbuloni Recetën E Veçantë

Tortelinit janë makaronat e famshme me origjinë nga Italia, të cilat janë të mbushura me përbërës të ndryshëm që nisin nga mishi deri tek spinaqi apo gjiza. Gatimi i tyre është njësoj si të gatuani makarona të zakonshme. Ju nuk keni nevojë t’i shkrini nëse janë ngrira, por mund t’i vendosni direkt në ujin e […]

nga AgroWeb më 28 March, 2022

Sallatë Me Panxhar Dhe Kopër

Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet ndërkohë që vlerat shëndetësore e bëjnë panxharin një aleat të vërtetë të njeriut. Kjo perime fantastike falë pasurisë së vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve, ka efekte të mëdha në trajtimin e problemeve të shëndetit. Ndaj edhe AgroWeb.org ju sugjeron […]

nga AgroWeb më 27 March, 2022

Bukë Misri me Kos – Metoda më e Shpejtë e Përgatitjes

Përgatitja e bukës së misrit është një traditë e vjetër e amvisave Shqiptare, ndaj dhe metodat e gatimit të saj janë të shumta. Nga ajo më klasikja e cila përgatitet thjeshtë me ujë të nxehtë dhe pak kripë, e deri tek ato më të komplikuara me qumësht e vezë. AgroWeb.org ju ka risjellë këto receta […]