nga AgroWeb më 29 September, 2022

Receta E Makaronave Me Pana Dhe Salcë Domatesh

Një pjatë e parë e thjeshtë dhe e shijshme, klasikja kuzhinës italiane, ajo është perfekte për një drekë familjare apo një darkë me miqtë. Receta është shumë e njohur edhe në versione të ndryshme, të cilat ndajnë përbërësit bazë: salcë domatesh dhe pana, për një rezultat të parezistueshëm. Për këtë recetë AgroWeb.org sugjeron makaronat pene, […]

nga AgroWeb më 3 August, 2022

Receta e Mrekullueshme e Makaronave Me Krem ​​Patëllxhani Dhe Djathë Kaçkavall

Çdo ditë kërkojmë receta të ndryshme, me shije unike, të thjeshta për t’u përgatitur dhe që nuk kërkojnë shumë kohë për tu përgatitur. Një nga perimet që mund të përshtatet në shumë receta gatimit dhe të ruajë shijen e veçantë është pikërisht patëllxhani. Patëllxhanët janë ndër më të përdorurit në gatime dhe jo pa qëllim. […]