Salce

Salca e Hollë e Domateve – Si ta Trashni për ta Përdorur në Receta

Salca është një pjesë e përgatitjes së recetave që ju jep atyre përveçse më shumë shije edhe prekjen finale të...

Salcë me Kos, Hudhër dhe Lëng Limoni – E Shijshme dhe e Shpejtë

Salca me kos është një përbërës që mund të përdoret gjerësisht në recetat tuaja të gatimit duke qenë se mund...

Makarona me Kos – Receta me Shijen më Speciale

Kur vjen puna tek makaronat, ato mund të kombinohen me qindra lloje salcash të ndryshme, Por ndonjëherë përgatitja e salcës...

Salcë Kremoze me Hudhër dhe Limon per Sallatën dhe Mishin

Kjo recetë e salcës kremoze me ​​hudhër dhe limon, karakterizohet nga një shije e freskët dhe e mrekullueshme. Ajo kombinohet...

Sallata Mimoza me Patate dhe Peshk Ton – Shije në Tryezë

Nëse po kërkoni një shije të veçantë për ta kombiunuar me gatimet e ndryshme të kësaj periudhe, provoni sallatën mimosa....

Salca Plot Shije me Hudhra, Vaj Ulliri e Limon – Mësoni si Përgatitet

Hudhrat janë ato që i japin lezetin kuzhinës. Aroma e tyre karakteristike, megjithëse  shumë mund të mos e preferojnë, i...

Makarona me Salcë Spinaqi dhe Domate – Shije dhe Shëndet

Salcat janë mënyra më e mirë për të shoqëruar gatimet e sidomos makaronat. Shpesh konsiderohen të pashëndetëshme, por nëse i...

Receta e thjeshtë e humusit me qiqra

Humusi është një salcë me bazë qiqrash, shumë e vlerësuar në të gjithë botën! Kjo recetë tipike e kuzhinës së...

Receta e Përgatitjes së Çervishit me Qofte Plot Shije

Asgjë nuk krahasohet me qoftet e përgatitura vetë në shtëpi, kështu ju mund të kini në kontroll cilësinë e produkteve...

Cili lloj makaronash zien më shpejt? – Zbuloni Kohën e Saktë

Nëse do të thoshim së makaronat kanë një sekret, ai është pikërisht koha e zjerjes së tyre. Pasi makaronat hyjnë...

Si të përgatisni vetë salcën për pica

Picat janë një nga ato ushqime që preferohen së tepërmi nga çdo moshë. Kur përgatiten në shtëpi, mundësia e përzgjedhjes...

Salcë kremoze me sallam – Perfekte për mezet e lehta

Kremoze, e shijshme, e lehtë dhe e shpejtë për t’u bërë, kjo slacë është ideale për përgatitjen e mezeve të...

Salca e Shijshme me Domate dhe Speca të Kuq – Si ta Përgatisni fare Lehtë

Domatet janë pjesë përbërëse e shumë recetave në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë. Bashkë me specat ato shpesh ofrojnë salca të...

Makaronave Me Gjizë  – Receta Plot Shije Që Duhet të Provoni Tani

Nëse po kërkoni për një recetë salce makaronash të shijshme dhe kremoze që është me pak kalori, por me shumë...

Humusi – Historia E Pjatës Nga Lindja E Mesme Që E Pretendojnë Të Gjithë

Thuhet gjithmonë se ushqimi është në gjendje t’i bashkojë njerëzit dhe kjo është e vërtetë! Sepse asgjë nuk bashkon më...

Receta e Salcës Me Bathë – Mësojeni Këtu

Kjo është një recetë e cila përgatitet veçanërisht në pranverë, kur është e mundur të gjesh bishtaja të freskëta. Është...

Humus me Panxhar të Pjekur – Shije dhe Shëndet

Kjo recetë e shijshme e humusit me panxhar nuk mund të ishte më e lehtë se kaq! Mjafton të hidhni...

Salcë me Majonezë dhe Kastraveca Turshi – Receta që Duhet të Provoni

Salcat apo sallatat e tilla janë detajet e shijshme që i duhen një tryeze. Një recetë quhet e plotë kur...

Si të Gatuani Kërmij – Receta e Veçantë Franceze

Historia e kërmijve në kuzhinën moderne, daton më herët në kohë nga sa mund ta mendoni. Kërmijtë ishin një burim...

Salcë me Speca, Presh dhe Hudhra – E Veçanta e Stinës

Recetat e kuzhinës janë të pafundme, ato sjellin në tryezën tuaj një larmi kombinimesh, shijesh dhe vlerash ushqyese për organizmin....

Si Të Përgatisni Salcën Më Të Mirë Për Sallatën Në Shtëpi

Përzierja e erëzave dhe vajit që shërben si një salcë e cila mbështjell sallatën është një element shumë i rëndësishëm...