Shëndeti i flokëve

Çfarë Mund t’i Ndodhë Flokëve Tuaj Nëse Nuk i Lani Rregullisht?

A keni menduar ndonjëherë se çfarë mund të ndodhë nëse nuk i lani frregullisht flokët? Nëse përgjigjja e kësaj pyetjeje...

Çfarë është Shampoja e Thatë – Përdorimi dhe Efektet tek Flokët dhe Skalpi

Kur flokët kanë nevojë për një dush, por nuk keni kohë për këtë, shampoja e thatë është një zgjidhje e...

Flokë të Thinjur Para Kohe? – Rastet Kur Tregojnë Probleme Shëndetësore

Tradita shqiptare i quan flokët e bardhë si shenjë fisnikërie. Por ata që i mbajnë thinjat, sidomos në moshë të...

Si të Ndihmoni Trupin të Parandalojë Rënien e Flokut

Rënia e flokëve mund të ndodhë si tek burrat, ashtu edhe tek gratë. Por nëse humbni sasi të konsiderueshme të...

Stresi dhe Thinjat e Flokëve – Si Mund të Riktheni Ngjyrën e Tyre?

Flokët e thinjura, janë një shenjë e dukshme e plakjes, që prej kohësh është lidhur me stresin e tepërt. Por...

Shtatë mënyra për të kuptuar nëse po humbisni shumë flokë brenda një periudhe të shkurtër

Ne humbasim 50 deri në 100 fije floku në ditë, dhe është normale të shohësh disa të tilla në jastëkun...

Flokë të Mbledhur apo të Lëshuar? – Si Duhet të Flini për të Shmangur Dëmtimin e Tyre

Flokët kanë nevojë për gjumë po aq sa lëkura juaj. Ndoshta nuk e keni kuptuar, por fjetja me flokët e...

Rritja dhe Forcimi i Flokëve – Zbuloni Ushqimet Që Ju Ndihmojnë

Flokët e bukur, të fortë dhe të trashë janë një nga pjesët më të rëndësishme të bukurisë femërore. Flokët rriten...

Vaj Ulliri për Flokë të Shëndetshëm e Plot Shkëlqim – Si ta Përdorni

Stresi, solucionet e ndryshme të larjes, mungesa e vitaminave e shumë faktorë të tjerë, lënë pasoja tek shëndeti i flokëve....

Si të mund të përshpejtoni rritjen e flokëve – Kujdesi që duhet të tregoni

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, mesatarisht, flokët rriten me rreth një centimetër në muaj. Një centimetër në muaj tingëllon si...

Maska me Kamomil dhe Kos për Shëndetin e Mirë të Flokëve – Si ta Përdorni

Kamomili, bima shekullore e qetësimit të mendjes dhe aromës së mirë. Lulet e bukura të kamomilit përveç aromës së tyre...

Përse Duhet të Konsumoni Bajame për Shëndetin e Flokëve dhe Lëkurës

Bajamet janë një nga produktet më të pasura me ushqyes për shëndetin e njeriut. Ato janë shumë të pasura me...

Soda E Bukës – Si Ta Përdorni Për Shëndetin Dhe Bukurinë

Soda e bukës është një substancë e fuqishme që ka një përdorim shumë të gjërë në çdo aspekt të jetës...