Syte

5 Shenja Që Tregojnë Se Po Kaloni Shumë Kohë Para Ekraneve Të Paisjeve Elektronike

Meqenëse pajisjet elektronike janë bërë shtyllat kryesore në jetën tonë të përditshme, veçanërisht në punë, lodhja e syve është diçka...

Shëndeti i Trurit – Si Ndikon Shikimi i Tepërt i Televizorit në Moshë të Mesme

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, sa më shumë televizor të shihni në moshë të mesme, aq më shumë rrezikohet shëndeti...

Trajtoni Rrathët e Zinj të Syve në Shtëpi me Pesë Mënyra Natyrale

Netë të gjata pa gjumë, lodhje apo trashëgimi gjenetike, rrathët e zinj poshtë syve kur shfaqen duan një kohë të...

Si të Mbroni Shëndetin e Syve tek Fëmijët – Këshillat e Ekspertëve

Që në të gdhirë e deri në fund të ditës, misioni i një prindi është ta mbajë fëmijën e tij,...

Mjekët okulistë: Rritet numri i fëmijëve me probleme në shikim për shkak të teknologjisë

Okulistët Nora Burda dhe Nadon Qafa u shprehën për Euronews Albania se është rritur numri i fëmijëve që kanë probleme...

Infektimi nga Covid-19 – Përse Është E Rëndësishme Të Mbroni Sytë

Për të qenë plotësisht të mbrojtur nga infektimi i virusit Covid-19 sigurisht që edhe mbrojtja e syve është e rëndësishme....