te fresketa

3 Mënyra si t’i Ruani Gështenjat për një Kohë të Gjatë

Jemi në periudhën e gështenjave të shijshme e plot vlera. Çfarë i bën ato të veçanta nuk është vetëm shija,...

Brokoli – Vlerat më të Forta i Përfitoni Nëse e Hani të Pagatuar

Brokoli është një ndër perimet të pasura me vlera të fuqishme ushqyese. Por shpesh mënyra e konsumimit të saj, në...

Qofte me Kungulleshka – Receta e Shpejtë me Shije të Lehtë

Perimet e stinës janë fantastike, të freskëta e të pasura me vlera ushqyese janë ideale për të përgatitur receta të...

Tiramisu me Akullore – Ëmbëlsira e Re që Duhet të Provoni

Tiramisuja nuk është një ëmbëlsirë e re dhe kjo nuk ka asnjë dyshim. Ama mënyrat e përgatitjes së saj me...

Gatuani Si Profesionistë – Pesë Recetat Fantastike Të Erëzave Për Çdo Gatim

Nëse dëshironi të pasuroni shijen dhe aromën e ushqimeve, merrni erëza të një cilësie të lartë, të plota që të...

Ushqehuni Shëndetshëm – Ku te Gjeni Receta Të Lehta me Pak Karbohidrate në Zonën e Ish Bllokut

Për të gjithë ata që gatuajnë çdo ditë, dilema se çfarë duhet të përgatisni vaktin apo ditën pasardhëse me siguri...