nga AgroWeb më 26 April, 2022

Pulë me Xaxiq – Receta e Veçantë që Duhet të Provoni

Një recetë e thjeshtë dhe e shijshme nëse ju pëlqejnë shijet krokante. Për ta përgatitur mund të përdorni çdo pjesë të pulës, mjafton të largoni kockat. AgroWeb ju sugjeron gjoksin e pulës fileto për ta bërë përgatitjen më të lehtë. Mësoni mënyrën e saktë se si ta gatuani këtë recetë të mrekullueshme dhe përgatiten menjëherë. […]

nga AgroWeb më 13 December, 2021

Si Të Përgatisni Siç Duhet Salcën Xaxiq – Mënyra E Saktë

Edhe pse ka një prejardhje greke, kjo salcë përgatitet gjerësisht edhe në vendin tonë. Ajo është shoqëruesja perfekte e qofteve, patateve, mishit të pjekur por edhe e shumë recetave të tjera. Në shumë shtëpi kjo salcë përgatitet edhe për darkën e Vitit të Ri. Me shije të veçantë ajo premton vetëm kënaqësi dhe freski, e […]

nga AgroWeb më 12 May, 2021

Sufllaqe Me Xaxiq, Më Shumë Shije Dhe Vlera Në Kushtet e Shtëpisë

Sufllaqet janë një element i kulinarisë greke që është përhapur masivisht në shumë vende të botës  përfshirë  edhe Shqipërinë. Pite të buta të kombinuara me mish, perime e salca të ndryshme ofrojnë një shije të plotë dhe ngopëse, të cilën jo domosdoshmërisht mund ta merrni në një dyqan ushqimor. Si Ta Përgatisni Në Shtëpi Piten […]