nga AgroWeb më 29 July, 2016

Manaferra e Detit, Bima Që Mposht Plakjen

Frutat e egra janë konsideruar gjithnjë si një nga dhuratat më të çmuara të natyrës për njeriun. Manaferra e detit është padyshim një prej tyre. Ajo gjendet me shumicë në brigjet e Mesdheut ku kripa e detit pengon bimët e tjera më të mëdha që synojnë ta pushtojnë. Në Shqipëri, manaferra e detit shfaqet si një […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Klorofili – Substanca që eliminon toksinat në organizëm

Klorofili mbledh dritën e diellit për ta kthyer në energji për bimët çka u jep atyre atë ngjyrën e bukur të gjelbër. Rrjedhimisht, mund të gjeni sasi të mëdha klorofili tek barishtet, siç janë spinaqi apo barishtet e tjera dhe në sasi më të moderuara tek frutat siç janë mollët, kivit dhe dardhat. Burimet natyrale […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Më të Çmuarat e Nëntokës

Perimet e nëntokës mund të duken jo shumë të bukura. Ato kanë lëkurë të trashë e të çuditshme me kërcenj të gjatë që shpërndahen me furi. Disa duken sikur të kenë zbritur nga hapësira. Shumë prej tyre injorohen nga konsumatori për shkak të reputacionit famëkeq në lidhje me shijen e tyre të thartë prej toke. […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Kulpra – Bima e Çuditshme me Vlera Krejt Speciale

Qytetërime të shumta kanë përdorur pa drojë varitetet e bimës Klematis për shkak të vlerave anti-inflamacion. Kjo barishte e fuqishme ka një sërë vlerash që kanë të bëjnë me largimin e toksinave, dhimbjeve të kokës, hepatitin, artritin, diabetin dhe dhimbjet e shpinës. Në latinisht, njihet si Clematis Vitalba, por shpesh kulprës i kanë vënë epitete […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Klorela – E Gjelbëra Shpëtimtare e Organizmit

Ushqimet e freskëta që ne i duam shumë janë gjithnjë nën një mantel të padukshëm pesticidesh, substancat kimike zaptojnë gjithë kohën ujin, madje edhe ajrin, ndërkohë që edhe mbushjet metalike të dhëmbëve me amalgam mërkuri mund të çlirojnë këtë element kimik në çdo kafshatë ushqimi. E vërteta është që ne përballemi gjithnjë me nivele të […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

MultiVitaminat, të Dobishme apo të Tepërta?

E vërteta është që nëse hani një ushqim të pasur me fruta, vitamina dhe ushqime të pasuruara atëherë me siguri po merrni dozën e nevojshme të tyre. Multivitaminat nga ana tjetër ofrojnë një formë më të lehtë për të siguruar këto vitamina. Sa të nevojshme janë vitaminat? Më poshtë do të gjeni një udhërrëfyes që […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit

ProCredit Bank Shqipëri është institucioni i parë financiar pjesëmarrës në Programin për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri, që do të përfitojë nga skema e ndarjes së rrezikut deri në vlerën 15 milionë euro. Kjo skemë është një produkt inovativ që do t’i mundësojë bankës sonë të rrisë huadhënien në këtë sektor duke mbështetur financimin e […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Mareja e egër, legjendat dhe të vërtetat

Shqiptarët shpesh janë konfuzë për emrat dhe pamjen e frutave, sidomos ato të pyllit. Mareja nuk bën asnjë përjashtim në këtë rast. Emri botanik i maresë është Arbutus Unedo dhe AgroWeb po ju sjell në vëmendje këtë frut unik. Bima e maresë e cila ka ngjashmëri me boronicat e kuqe, shpesh përdoret për zbukurim. Kjo […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Fito-Ushqyesit, Substancat Jetësore të Organizmit Njerëzor

Fitonutrientët ose fito-ushqyesit janë substanca që gjenden tek bimët, frutat dhe perimet që ndihmojnë organizmin të parandalojë sëmundjet. Së bashku me vitaminat dhe mineralet, këto substanca funksionojnë në një sërë mënyrash dhe përmirësojnë proçeset e organizmit për të luftuar ose zvogëluar rreziqet që vijnë nga shumë sëmundje. Fitonutrientët janë elementë kimikë bioaktivë që gjenden tek […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Energji nga Stikat e Pishës

Stikat e pishës konsiderohen si farat të sofistikuara të kuzhinës mbarëbotërore. Ato përdoren në përgatitjen e ëmbëlsirave, sallatave dhe salcës së famshme Pesto. Stikat e pishës kanë qenë një burim vlerash dhe ushqim i preferuar që nga lashtësia. Grekët dhe Romakët e lashtë zakonisht i përzienin stikat e pishës me mjaltë, sepse njihnin vlerat afrodiziake […]

nga AgroWeb më 29 July, 2016

Të panjohurat e lëngut të freskët të qershive

Nuk ka njeri që të mos jetë i marrosur pas qershisë. Kur vjen stina e qershive, është e pamundur të mos hutohesh nga larmia e nuancave të të kuqes në treg. Ai mal me kokrra qershie bën që të shkojë goja lëng sa herë që u kalon pranë. Qershitë janë një frut fantastik. Por edhe […]

nga AgroWeb më 28 July, 2016

MACFRUT 2016 | 14-16 Shtator | Rimini, Itali

Panairi Profesional i Frutave dhe Perimeve, Macfrut që do të zhvillohet në Rimini, Itali në14-16 shtator, është një mundësi shumë e mirë për sipërmarrjet shqiptare që operojnë në sektorë të tillë si ai i pemtarisë dhe perimeve. Ky event po bëhet gjithnjë e më shumë një ngjarje ndërkombëtare që ofron mundësinë për të bërë biznes, […]

nga AgroWeb më 28 July, 2016

BERZH- Investime në Ballkan për Integrim Rajonal dhe Evropian

Sa herë flitet për Ballkanin gjithkush i referohet “një rajoni që prodhon më shumë histori sesa konsumon”. Sa herë flitet për BE-në gjithkush i referohet “një bashkimi kombesh që nisi nga bashkëpunimi ekonomik”. Pra ka një formulë magjike bashkëjetese. Është formula që solli paqen edhe në Evropë, harmoni dhe bashkëpunim ekonomik. Ky binom magjik është […]

nga AgroWeb më 28 July, 2016

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit

ProCredit Bank Shqipëri është institucioni i parë financiar pjesëmarrës në Programin për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri, që do të përfitojë nga skema e ndarjes së rrezikut deri në vlerën 15 milionë euro. Kjo skemë është një produkt inovativ që do t’i mundësojë bankës sonë të rrisë huadhënien në këtë sektor duke mbështetur financimin e […]

nga AgroWeb më 28 July, 2016

BERZH- Investime në Ballkan për Integrim Rajonal dhe Evropian

Sa herë flitet për Ballkanin gjithkush i referohet “një rajoni që prodhon më shumë histori sesa konsumon”. Sa herë flitet për BE-në gjithkush i referohet “një bashkimi kombesh që nisi nga bashkëpunimi ekonomik”. Pra ka një formulë magjike bashkëjetese. Është formula që solli paqen edhe në Evropë, harmoni dhe bashkëpunim ekonomik. Ky binom magjik është […]

nga AgroWeb më 27 July, 2016

Shqipëria Liberalizon Tregun e Energjisë

Ju kujtohet kur Shqipëria kishte vetëm një operator telefonik celular? Çmime të larta, shërbim jo shumë cilësor e të githë mallkonin mungesën e një tregu të liberalizuar. Sot, një nga shërbimet që shqiptarët mallkojnë fort është ai i energjisë. Por mesa duket ka lajme të mira. Libralizim i tregut të energjisë. Është nga lajmet mëse […]

nga AgroWeb më 25 July, 2016

Nga Shqipëria në Slloveni – Parajsa mbi Tokë

Shtegu i Bardhë. Shtegu i Kaltër. Shtegu i Gjelbër. Si në një plan arratisjeje. Nga ato arratisjet e bukura që të lenë mahnitshëm pa frymë. Nga Shqipëria për në Slloveni. Një rrugëtim i bardhë si majat e larta me dëborë, i kaltër si ujët e kristaltë të Detit Adriatik, i gjelbër si një qilim smeraldi […]

nga AgroWeb më 25 July, 2016

Kujdes me lëngjet e sheqerosura

Prindërit në Shqipëri, si kudo në botë përpiqen fort që t’i japin fëmijëve të tyre ushqimet e duhura dhe të shëndetshme për të thyer urinë në mes vakteve. Pijet kremoze me perime dhe fruta, pure frutash apo edhe lëngjet e frutave 100% natyrale tingëllojnë si alternativa të mira për fëmijët tuaj sidomos nëse doni të […]

nga AgroWeb më 24 July, 2016

Mos Ma Prek Valbonën

#mosmaprekvalbonën. Është thirrja e fundit. Është një hashtag, thënë në gjuhën e rrjeteve sociale, një apel që po jehon gjithnjë e më shumë mes shqiptarësh dhe të huajsh, që e duan vërtet natyrën. Nesër, në 25 Qershor në oren 9.00 para dyerve e Ministrisë së Energjitikës në Tiranë, mbështetës të ruajtjes së thesarit të Luginës […]

nga AgroWeb më 22 July, 2016

Shqiptarët, Mishi dhe Mjedisi

Nuk ka mish?! Nuk quhet ushqim. Mund ta dëgjoni këtë nga pothuajse çdo shqiptar, veçanërisht ata me një moshë të thyer, besnikë të sloganeve të tilla si ‘Mjerë ai mish që nuk ushqehet me mish’. Mund të jetë për shkak të kujtimeve të së kaluarës, kur mishi ishte ‘produkt luksi’, ose për shkak se ushqimi […]