Çfarë të zgjedh?

Si Të Përdorni Një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta Që Duhet Të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo...

Makaronat më Të mira të 2022 Sipas Konsumatorëve – Cilat Duhet të Zgjidhni?

Makaronat më të konsumuara në Itali. – Penet integrale De Cecco kanë vetëm 2.8 gr yndyrë, 2.4 gr sheqer dhe...

Kondicionerët E Montueshëm Apo Portativë – Cili Është Më Efikas?

Kur kërkoni për një kondicioner të lehtë për t’u instaluar, pothuajse gjithmonë këshillohen kondicionerët portativë dhe jo versionet e tjera....

9 Arsye Pse Fshesa E Dorës Me Korent Është Një Zgjedhje E Zgjuar

Nëse jetoni në një vend ku pluhuri është i pashmangshëm dhe ju duhet të pastroni shpesh shtëpinë tuaj, disa paisje...

5 Arsyet Përse Kuzhinës Tuaj I Duhet Një Grirës Elektrik Perimesh

Pandemia na ka bërë që të gjithë të kalojmë më shumë kohë në kuzhinë duke gatuar. Kjo kohë e kaluar...

Mikseri i Dorës – Çfarë Duhet Të Keni Parasysh Përpara Se Ta Blini

Duhen vite përvojë për të përgatitur recetat pa mundim dhe në mënyra të ndryshme, por me një mikser dore mund...

Furra e Firmës Bosch Apo Miele – Cila Është Më e Mira?

Qofshin Bosch apo Miele, që të dyja kanë një vend të rëndësishëm në industrinë e pajisjeve shtëpiake. Duke filluar nga...

Gourmania: Vendi ku gjeni Bukë të Freskët Çdo Ditë dhe Ushqimet e Shportës Direkt nga Italia

“Nëse mbani ushqim të mirë në frigorifer, do të ushqeheni mirë” nisur nga kjo shprehje e famshme mbi të ushqyerin...

Gizë Apo Çelik Inoksi – Cili Tigan Është Më I Miri Për Kuzhinën Tuaj?

Të njohësh enët e gatimit është diçka e rëndësishme, që ndihmon në ruajtjen e cilësisë së ushqimit dhe në lehtësimin...

Qeramikë, Metal apo Qelq – Si të Zgjidhni Tavën e Duhur për Çdo Gatim

Po përgatisni një kek, peshk, byrek apo patate, e përbashkëta e të gjithë këtyre ushqimeve është pikërisht tava e pjekjes....

Sekretet e Kafes së Vërtetë – Bimët e të Gjithë Botës në Filxhanin Tuaj

Një filxhan ekspres apo makiato janë një refren i njohur tashmë që e dëgjon thuajse në çdo bar apo lokal...

Faktet Të Rëndësishme Për Shëndetin – Kondicioneri Që Pastron Ajrin

Sa herë që duhet të blejmë një elektro-shtëpiake nis një mision sa lodhës po aq dhe shterues. Duhet të jetë...

Kujdesuni Për Shëndetin E Fëmijëve Duke Shpenzuar Sa Më Pak Energji

Në Shqipëri, familjet shpenzojnë rreth 8.5% të të ardhurave të tyre totale për energjinë elektrike. Kjo normë, sipas Raportit të...

Nëse Ju Duhet Një Frigorifer i Ri – Cilat Janë Detajet Që Duhet Të Zgjidhni

Ushqimet që konsumojmë gjatë javës humbasin shpejt vlerat e tyre, cilësinë, shijen dhe prishen herët nëse frigoriferi ku ne i...

Makarona të Freskëta apo të Pakos – Vlerat Që Bëjnë Diferencën

Mbetet gjithmonë pak mistikë në momentin kur, dashuria zbret në stomak dhe zgjon fantazinë në shqisën e shijes. Nuk është...