Çfarë të zgjedh?

Batanije Elektrike apo Një Ngrohës Ambienti – Avantazhe dhe Disavantazhe

Ardhja e të ftohtit është sinjalizuesi i parë i ndryshimit të stilit të jetesës. Përveç garderopës, edhe qëndrimi juaj në...

Djathë i Zakonshëm apo Djathë Dhie – Zbuloni Ndryshimet

Djathi i sapobërë i dhisë ka një shije të ndryshme nga djathi i vjetëruar.   Shpesh ndodh që konsumatori nuk arrin...

Tharëset e Rrobave që Mund të Gjeni me Ulje Tani: Ofertat e Tregut

Në këtë sezon të festave dhe muajit të uljeve të “Black Friday” ne kemi vendosur të përmbledhim për ju produktet...

Një Fshesë Korenti me Shkop apo Dore – Cilën Duhet të Zgjidhni Ju?

Këto mjete pastrimi bëjnë një punë të shpejtë dhe shumë efikase. Por, kur përballeni me një numur të madh opsionesh,...

Djathi i Mykur – Llojet dhe Faktet Interesante të Produktit të Veçantë

Prania e mykut në ushqime është padyshim shkak për shqetësim. Myku mund të shkaktojë reagime alergjike dhe probleme me rrugët...

Si të Përdorni një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta që Duhet të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo...

Zgjedhje e Zgjuar Cilësi e Garantuar – Rrjeti i Dyqaneve Ku Gjeni Gjithçka

Kur bëhet fjalë për ushqimin zgjedhja më e sigurtë është edhe zgjedhja më e mirë. Nën këtë moto në artikullin...

Çfarë Duhet të Dini Përpara se të Blini Një Mikrovalë – Këshillat e Duhura

Këto paisje kuzhine janë fantastike për përgatitjen e shpejtë të ushqimit pas një dite të gjatë. Llojet e ndryshme të...

Nutribullet: Cilin Prej Modeleve Duhet te Zgjidhni Sipas Gatimit

Është koha perfekte për të shijuar lëngje të shtrydhur frutash, për të përgatitur supa me perime apo receta të tjera...

Si të Zgjidhni Mishin e Freskët – Rregullat që Duhet të Dini

Në mënyrë që të ushqehemi shëndetshëm, hapi kryesor është përzgjedhja e saktë dhe e kujdesshme e produkteve. Kur bëhet fjala...

A Janë Çajit Matcha dhe Çaji Jeshil i Njëjti Produkt?

Çaji jeshil është një nga pijet më të njohura që kcnsumohen në të gjithë botën dhe nuk është e vështirë...

Mjalti më i Mirë i Shqipërisë – Llojet më të Njohura Sipas Zonave

Shqiptarëve u ngjit mjalti. Aq shumë sa po t’i referohemi shkrimeve të filozofit të njohur, Aristotelit, ilirët arrinin të bënin...

Produkti që i Dhuron Kockave Fortësi dhe Shëndet

Kockat janë struktura të rëndësishme të trupit tonë, të cilat sigurojnë mbështetje për trupin dhe lejojnë lëvizjen tonë të përditshme....

Vaj Ulliri Ekstra i Virgjër – Treguesi i Rëndësishëm në Produkt që Shumë Njerëz Ende e Injorojnë

Të zgjidhni një produkt të mirë në market dhe të njihni cilësinë e tij, është diçka e rëndësishme për sigurinë...

Si ta Dalloni Nëse Vaji i Ullirit Është Cilësor – Këshillat si ta Ruani

Të gjendur mes dhjetra alternativash dhe markash në markete, shqiptarët që duan një vaj cilësor, ose zgjedhin më të shtrenjtin...

A Përmbajnë të Gjithë Tiganët Teflon– Çfarë Ofron Tregu?

Enët e gatimit që nuk ngjisin janë një domosdoshmëri për këdo që nuk dëshiron të kalojë kohën duke pastruar ushqimin...

Si të Zëvëndësoni Mishin me Ushqime Organike

Konsumi shqiptar i mishit është rritur nga 15.3 kg për person në vitin 1963, në 38.2 kg për person në...

Mollët më të Mira – Si të Zgjidhni Cilësinë e Duhur mes Llojeve të Mollëve në Treg

Pa dyshim molla është nga frutat më popullore dhe një nga më të pasurat me antioksidantë. Edhe pse një frut...

Tigani Hascevher: Magjia e Gatimit të Shëndetshëm dhe të Shijshëm

Në botën e gatimit, një tigan i mirë është një mik i pandashëm për çdo kuzhinier apo kuzhinjere. Për të...

Kondicionerët e Montueshëm apo Portativë – Cili Është më Efikas?

Kur kërkoni për një kondicioner të lehtë për t’u instaluar, pothuajse gjithmonë këshillohen kondicionerët portativë dhe jo versionet e tjera....

Flokët, Fytyra dhe Trupi – Produktet Jo Toksike Që i Gjeni në Çdo Supermarket

Në supermarkete, mund të gjeni shumë produkte të cilat janë të dizajnuara për të ofruar performancë të mirë në larje...