739 0

Pse Mielli Diamond Është i Preferuari i Gjithë Familjes

Nëse preferoni të gatuani shpesh receta të shijshme brumi në shtëpi si pica, bukë të butë dhe të shijshme, me kore krokante apo plot tul, peta që hapen lehtësisht pa u çarë, atëherë përbrësi kryesor që duhet të zgjidhni me kujdes është mielli. Për këtë arsye në artikullin e sotëm do të flasim për cilësitë e miellit Diamond në gatimet tuaja të përditshme. Kemi zgjedhur miellin Diamond si një nga markat më të njohura me një traditë mbi 10 vjeçare dhe një shumëllojshmëri produktesh të cilësisë së lartë, rrugëtimi i këtij mielli nis nga Fabrika e Miellit Diamond e cila ka fituar besimin dhe dashurinë e familjeve shqiptare.

Shumëllojshmëria e Produkteve

Fabrika e Miellit Diamond ofron mbi 40 lloje produktesh të ndryshme, të cilat janë krijuar për të përmbushur çdo nevojë të konsumatorit. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar miell për bukë, ëmbëlsira apo brumëra të tjera, Diamond ka një zgjidhje për ju. Mund të zgjidhni shumëllojshmërinë e miellit për profesionistë, për konsumatorë, për ëmbëlsira, pica, për petë sfoliatë, miell për brioshë lloje integrale apo me fara. Kjo shumëllojshmëri bën të mundur që çdo familje të gjejë miellin e përshtatshëm për recetat e tyre të preferuara.

Cilësia e Përpunimit

Një nga arsyet kryesore pse mielli Diamond është kaq i preferuar është përpunimi i grurit me proceset e duhura të certifikuara nga specialistë dhe teknologji të sofistikuar. Këto procese sigurojnë ruajtjen e nivelit të proteinave, duke bërë që mielli të jetë i shëndetshëm për organizmin. Konsumatorët mund të jenë të sigurt që po përdorin një produkt të cilësisë së lartë, që kontribuon në mirëqenien e tyre dhe të familjes së tyre.

Besnikëria dhe Siguria Ushqimore

Fabrika e Miellit Diamond është e angazhuar për të krijuar një rrjet besnikërie jo vetëm me konsumatorët familjarë, por edhe me furrat e bukës, pastiçeritë dhe restorantet. Duke testuar të gjithë produktet e tyre, Diamond garanton që edhe produktet dytësore që konsumojmë të kenë vulën e cilësisë dhe sigurisë ushqimore. Kjo përgjegjësi dhe përkushtim ndaj cilësisë e bëjnë miellin Diamond të besuar dhe të preferuar nga të gjithë.

Perfeksioni në Kuzhinë

Mielli Diamond është i njohur për përgatitjen e bukëve me butësinë e duhur dhe kore krokante. Me të mund të përgatisni lehtësisht petët e byrekut të cilat hapen lehtësisht dhe nuk çahen, brumë elastik që nuk ngjitet apo lëshohet, janë disa nga karakteristikat që e bëjnë këtë miell të veçantë. Këto cilësi sigurojnë që çdo recetë të dalë perfekte, duke i kënaqur shijet e gjithë familjes.

Receta të Preferuara me Miell Diamond

Përveç cilësive të shkëlqyera, mielli Diamond ju mundëson të krijoni një sërë recetash të shijshme që do të kënaqin gjithë familjen. Ja disa nga recetat më të preferuara:

Pica e Shtëpisë

Përbërësit:

 • 500 gr miell Diamond
 • 300 ml ujë të vakët
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 pako maja e thatë

Përgatitja:

Në një enë të madhe, përzieni miellin, kripën dhe sheqerin.

Shtoni majanë në ujë të vakët dhe lëreni të pushojë për 5 minuta.

Bashkoni ujin me majanë me miellin dhe filloni të përzieni deri sa të krijohet një brumë homogjen.

Shtoni vajin e ullirit dhe vazhdoni të gatuani brumin për 10 minuta.

Mbulojeni dhe lëreni të vijë për 1 orë.

Pasi brumi ka ardhur, hapeni në formën e picës, shtoni përbërësit e preferuar dhe pjekeni në 220°C për 15-20 minuta.

Bukë e Butë

Përbërësit:

 • 500 gr miell Diamond
 • 300 ml ujë të vakët
 • 1 lugë çaji kripë
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 pako maja e thatë

Përgatitja:

Përzieni miellin, kripën dhe majanë në një enë të madhe.

Shtoni ujin e vakët dhe vajin e ullirit, dhe gatuani brumin deri sa të bëhet i butë dhe elastik.

Mbulojeni dhe lëreni të vijë për 1 orë.

Formoni bukën dhe vendoseni në një tepsi të lyer me vaj.

Piqeni në 200°C për 30-35 minuta, ose deri sa të marrë një ngjyrë të artë.

Vizitoni katalogun për të mësuar më shumë rreth llojeve të miellit Diamond këtu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.