Në Krahasim

“Panetone Shqiptare” – Trendi i Pastiçerive Këtë Fundvit

Festat e fundvitit pa dyshim lidhen 3 gjëra: atmosferë, ushqim të mirë dhe dhurata ku një vend të rëndësishëm e...

Rregulli i Artë i Blerjes së Gjelit të Detit

Jemi shumë pranë festave dhe amvisat kanë nisur furnizimin me ushqimet e nevojshme për të pasur një darkë të bollshme...

IQOS ILUMA lançohet në Shqipëri për të përshpejtuar qëllimin e një të ardhmeje pa duhan

Tiranë, 7 dhjetor 2023 – Philip Morris International (PMI) njoftoi lançimin e produktit të ri pa tym, IQOS ILUMA në...

Pulë apo Gjel? – Cilin Duhet të Zgjidhni për Recetat Tuaja

Këto javë të gjithë kanë një synim të vetëm; blerjen e produkteve të nevojshëm për të përgatitur darkën e ndërrimit...

Tenxherja me Kapak Kullues – Zgjedhja Jonë e Javës

Gatimi nuk është vetëm kënaqësi, por edhe prioritet i jetesës së shënetdhme e të zgjuar. Prandaj pajisjet e kuzhinës që...

Batanije Elektrike apo Një Ngrohës Ambienti – Avantazhe dhe Disavantazhe

Ardhja e të ftohtit është sinjalizuesi i parë i ndryshimit të stilit të jetesës. Përveç garderopës, edhe qëndrimi juaj në...

Çfarë duhet të dini përpara se të blini një hekur për hekurosje? Zbulojeni këtu

Sipas shumë hulumtimeve, hekurosja është puna më pak e pëlqyer nga të gjitha punët e shtëpisë. Edhe pse shpesh përpiqeni...

Çfarë Janë Nderëset Elektrike të Rrobave – Pse Ju Duhen Tani?

Në ditët kur bie shi, kur moti është i lagësht ose kur nuk keni një hapësirë funksionale ballkoni larja e...

Djathë i Zakonshëm apo Djathë Dhie – Zbuloni Ndryshimet

Djathi i sapobërë i dhisë ka një shije të ndryshme nga djathi i vjetëruar.   Shpesh ndodh që konsumatori nuk arrin...

Tharëset e Rrobave që Mund të Gjeni me Ulje Tani: Ofertat e Tregut

Në këtë sezon të festave dhe muajit të uljeve të “Black Friday” ne kemi vendosur të përmbledhim për ju produktet...

Një Fshesë Korenti me Shkop apo Dore – Cilën Duhet të Zgjidhni Ju?

Këto mjete pastrimi bëjnë një punë të shpejtë dhe shumë efikase. Por, kur përballeni me një numur të madh opsionesh,...

Djathi i Mykur – Llojet dhe Faktet Interesante të Produktit të Veçantë

Prania e mykut në ushqime është padyshim shkak për shqetësim. Myku mund të shkaktojë reagime alergjike dhe probleme me rrugët...

Si të Përdorni një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta që Duhet të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo...

Zgjedhje e Zgjuar Cilësi e Garantuar – Rrjeti i Dyqaneve Ku Gjeni Gjithçka

Kur bëhet fjalë për ushqimin zgjedhja më e sigurtë është edhe zgjedhja më e mirë. Nën këtë moto në artikullin...

Çfarë Duhet të Dini Përpara se të Blini Një Mikrovalë – Këshillat e Duhura

Këto paisje kuzhine janë fantastike për përgatitjen e shpejtë të ushqimit pas një dite të gjatë. Llojet e ndryshme të...

Nutribullet: Cilin Prej Modeleve Duhet te Zgjidhni Sipas Gatimit

Është koha perfekte për të shijuar lëngje të shtrydhur frutash, për të përgatitur supa me perime apo receta të tjera...

Si të Zgjidhni Mishin e Freskët – Rregullat që Duhet të Dini

Në mënyrë që të ushqehemi shëndetshëm, hapi kryesor është përzgjedhja e saktë dhe e kujdesshme e produkteve. Kur bëhet fjala...

A Janë Çajit Matcha dhe Çaji Jeshil i Njëjti Produkt?

Çaji jeshil është një nga pijet më të njohura që kcnsumohen në të gjithë botën dhe nuk është e vështirë...

Mjalti më i Mirë i Shqipërisë – Llojet më të Njohura Sipas Zonave

Shqiptarëve u ngjit mjalti. Aq shumë sa po t’i referohemi shkrimeve të filozofit të njohur, Aristotelit, ilirët arrinin të bënin...

Ky Rubinet Elektrik Do Të Ndryshojë Kuzhinën Tuaj – Përse Duhet Ta Zgjidhni

Në kohët e sotme, kur teknologjia ndikon në çdo aspekt të jetës sonë, pajisjet e inteligjente të shtëpisë janë bërë...

Produkti që i Dhuron Kockave Fortësi dhe Shëndet

Kockat janë struktura të rëndësishme të trupit tonë, të cilat sigurojnë mbështetje për trupin dhe lejojnë lëvizjen tonë të përditshme....