Në Krahasim

Si ta Dalloni Nëse Vaji i Ullirit Është Cilësor – Këshillat si ta Ruani

Të gjendur mes dhjetra alternativash dhe markash në markete, shqiptarët që duan një vaj cilësor, ose zgjedhin më të shtrenjtin...

A Përmbajnë të Gjithë Tiganët Teflon– Çfarë Ofron Tregu?

Enët e gatimit që nuk ngjisin janë një domosdoshmëri për këdo që nuk dëshiron të kalojë kohën duke pastruar ushqimin...

Si të Zëvëndësoni Mishin me Ushqime Organike

Konsumi shqiptar i mishit është rritur nga 15.3 kg për person në vitin 1963, në 38.2 kg për person në...

Kafe Turke në Rërë – Makineria e Veçantë që Zëvendëson Ekspresin

Kafja turke ka një traditë të gjatë si të shijimit ashtu dhe të përgatitjes në të gjitha vendet e Lindjes....

Mollët më të Mira – Si të Zgjidhni Cilësinë e Duhur mes Llojeve të Mollëve në Treg

Pa dyshim molla është nga frutat më popullore dhe një nga më të pasurat me antioksidantë. Edhe pse një frut...

Bari i Grurit Metoda Natyrale Për të Jetuar Shëndetshëm – Ku ta Gjeni

Mjafton një kërkim i shkurtër në internet për të zbuluar disa nga “superushqimet” më të fundit që janë ndër më...

Tigani Hascevher: Magjia e Gatimit të Shëndetshëm dhe të Shijshëm

Në botën e gatimit, një tigan i mirë është një mik i pandashëm për çdo kuzhinier apo kuzhinjere. Për të...

Trajtimi Natyral Për Pastrimin e Mëlçisë dhe Organizmit

Detoksifikimi i organizmit është një praktikë e njohur që ka për qëllim pastrimin e trupit nga toksinat dhe mbetjet e...

Kondicionerët e Montueshëm apo Portativë – Cili Është më Efikas?

Kur kërkoni për një kondicioner të lehtë për t’u instaluar, pothuajse gjithmonë këshillohen kondicionerët portativë dhe jo versionet e tjera....

Pse Pasta e Dhëmbëve Elmex Caries Protection Rekomandohet nga Të Gjithë

Shëndeti i dhëmbëve është një aspekt i rëndësishëm i përgjithshëm i shëndetit të trupit, dhe sigurisht që zgjedhja e një...

Flokët, Fytyra dhe Trupi – Produktet Jo Toksike Që i Gjeni në Çdo Supermarket

Në supermarkete, mund të gjeni shumë produkte të cilat janë të dizajnuara për të ofruar performancë të mirë në larje...

Në Treg Shampoja me Karbon Që Nuk Përmban Silikonë të Dëmshëm Për Shëndetin

Në fund të shtatorit 2021, prodhuesi i produkteve të kujdesit të flokëve, Garnier, prezantoi një inovacion të ri në tregun...

Margarinë apo Gjalpë – Të Vërtetat që Vlejnë për Mbrojtjen e Shëndetit

Të ushqehesh me yndyrë të shëndetshme është një sfidë më vete të cilën jo të gjithë e kalojnë me sukses....

Si të Dalloni Nëse Produkti Juaj Është i Shëndetshëm sa Shkruan Etiketa?

Është e lehtë të biesh pre e produkteve të ndryshme ushqimore, sidomos kur në to shkruhet gjithçka që dëshironi të...

9 Arsye Pse Fshesa e Dorës me Korent Është Një Zgjedhje e Zgjuar

Nëse jetoni në një vend ku pluhuri është i pashmangshëm dhe ju duhet të pastroni shpesh shtëpinë tuaj, disa paisje...

Mjeti I Kuzhinës Që Lehtëson Dhe Përshpejton Procesin E Prerjes Së Barishteve

Prerja e barishteve me thikë edhe pse mund të duket si një punë e thjeshtë kërkon aftësi për t’i prerë...

3 Krema për Rrathët e Syve që Mund t’i Gjeni në Çdo Farmaci

Për shkak se lëkura nën sy është më delikate se ajo në të gjithë trupin tonë, kjo është një zonë...

Sa Lloje Djathi ka Në Botë? Zbuloni Sa Prej Tyre Keni Provuar

Ka një gamë të gjerë llojesh të djathit, të cilat dallohen nga kriteret si origjina, metoda e prodhimit, përbërja dhe...

Tenxherja Multicooker Queen – A Duhet ta Keni Një në Kuzhinën Tuaj?

Në kohët moderne, kur koha është një pasuri e çmuar, shumë prej nesh dëshirojmë të gatuajmë ushqim të shijshëm, por...

Buka më e Mirë për Diabetikët – Cilën Duhet të Zgjidhni

Aroma e bukës së sapo dalë nga furra ka fuqinë të të ndezë të gjitha shqisat dhe të fton në...

Ndryshimi i Zbutesit Lenor dhe Coccolino: Cila është zgjedhja e duhur për larjen me lavatrice?

Në botën e detergjentëve për larjen me lavatrice, ka disa zgjedhje për konsumatorët. Nga këto alternativa më të preferuarit janë...