nga AgroWeb më 17 August, 2021

Pesë Ushqimet që Gratë Duhet të Hanë çdo Ditë

Të marrësh vendime të shëndetëshme përsa i përket ushqimit është hapi i parë drejt një organizmi gjithashtu të shëndetëshëm. Zgjedhja e ushqimeve të duhura është më e thjeshtë nga sa duket, ndaj mund të filloni fare lehtë të mbani trupin në formë. Në shëndetin e grave disa vitamina dhe ushqime të veçanta ndihmojnë organizmin në […]

nga AgroWeb më 13 August, 2021

Lista me Ushqimet që Ndihmojnë në Balancimin e Hormoneve tek Gratë

Çrregullimet hormonale fshehin një sërë problemesh të tjera që shfaqen në mënyra të ndryshme. Duke filluar që nga aknet, lodhja, problemet me djersitjen e tepërt apo fryrjet e trupit të gjitha fshehin pas hormone të çrregullta. Megjithëse zakonisht rekomandohet ndihma mjekësore, ka edhe disa mënyra shumë të thjeshta se si mund të përballeni më këtë […]

nga AgroWeb më 21 June, 2021

Zupë Shtëpie me Kos dhe Biskota – Receta e Lehtë dhe e Freskët

Zupa është një ëmbëlsirë sa e thjeshtë aq edhe e shijshme. Nuk kërkon shumë mund ndaj dhe amvisat e përgatisin shpesh në mënyra të ndryshme. Kremi i butë e i freskët me bazë biskotash duket si një ide e mirë për të ëmbëlsuar vaktet në çdo kohë. Akoma më shumë kur të gjithë përbërësit janë […]

nga AgroWeb më 22 December, 2017

Arrat e Vendit – Shumë të Kërkuarat e Pemishteve Shqiptare

Kur shihni arra në treg asnjëherë nuk e dini me siguri sa të mira do të jenë brenda. Por nëse siguroheni që janë prodhim vendas, atëherë kjo përbën një garanci pasi arrat shqiptare asnjë nuk i lë të pashitura, por fluturojnë në tregjet vendase dhe të huaja Shqipëria duke qenë se ndodhet në zonën e […]

nga AgroWeb më 16 November, 2017

Arrat si ëmbëlsirë e Alpeve bujare të Shqipërisë

Pasta e arrave është një ëmbëlsirë tradicionale shqiptare megjithëse nuk është shumë popullore në vendin tonë e aq më pak në botë. AgroWeb.org ka zbuluar së fundmi se ne nuk jemi të vetmit që jemi në dijeni për ekzistencën e kësaj ëmbëlsire fantastike. Pasta e arrave e ka origjinën në vendet e Mesdheut. Ajo është […]