duhan

Si të Shpëtoni nga Zverdhja e Thonjëve – Metoda Natyrale në Shtëpi

Thonjtë mund të jenë unikë për çdo person. Ato përcaktohen nga forma e duarve, faktorët gjenetikë dhe mirëmbajtja. Shëndeti i...

Si produktet e duhanit me ngrohje ndikuan në uljen e konsumimit të duhanit. Rasti i Japonisë

Në qendër të produkteve alternative me ngrohje qëndron shkenca e cila i diferencon nga cigaret tradicionale. Rënia e shitjeve të...

Si i ka ndryshuar shkenca dhe teknologjia zakonet e duhanpirësve? Produktet pa tym si zgjidhje për konsumimin e duhanit. Avantazhi që sjellin në shëndet

Teknologjia – bota rrotullohet rreth saj. Ajo ka ndryshuar rrënjësisht jetën tonë në sfera të ndryshme, nga inteligjenca artificiale, te...

Flasin mjekët: Produktet alternative, më pak të dëmshme. Vendet të përpiqen për një mjedis pa cigare

Pavarësisht fushatës shumë vjeçare kundër pirjes së duhanit, ka rreth një miliard duhanpirës në botë. Konfirmimi vjen nga paneli për...

Reduktimi i tymit nga duhani/ Arabia Saudite i jep dritë jeshile alternativave pa tym, pritet të kursejë mbi 6 miliardë dollarë deri në vitin 2032

Pas rastit të Suedisë si një model suksesi në uljen e normës së duhanpirjes në 5% dhe iniciativave të Britanisë...

Çfarë ka në të vërtetë brenda një cigareje?

Siç me siguri shumë prej nesh e dimë, cigarja është një shufër letre e rrotulluar rreth një gjetheje duhani të...

Produktet dhe Veprimet e Gabuara Që Rrezikojnë Kockat

Kockat tuaja duhet të jenë të forta dhe të shëndetshme. Por disa gjëra, thotë AgroWeb, nuk janë aq të mira...

Pse i Trembemi Nikotinës Kur Problemi Kryesor Është Tymi

Në opinionin e përgjithshëm mesatar, duhanpirja shpesh lidhet me nikotinën dhe tymin. Studimet kanë treguar se pavarësisht mendimit të zakonshëm,...