festat e fundvitit

6 Dhurata Origjinale për Këdo që Pëlqen të Gatuajë, Por Edhe të Shijojë!

Në AgroWeb.org besojmë se dhuratat më të mira janë ato që mund të konsumohen. Prandaj kemi listuar disa ide dhuratash...

15 pjata tradicionale nga e gjithë bota që përgatiten gjatë festave!

Ushqimi është gurthemeli i sezonit të festave të fundvitit. Ai bashkon miqtë dhe familjen për të ndarë kujtimet, traditat kulturore...

Sekreti i Sallamit Çokollatë – Ëmbëlsira Festive e Fundvitit

Receta tipike përbëhet nga çokollata dhe gjalpi, por në këtë recetë do të përdorim fiq të thatë dhe pak vaj...

Çfarë Është Krishtlindja dhe pse Festohet?

Data 25 dhjetor njihet si dita e lindjes së Jezu Krishtit, udhëheqësit shpirtëror dhe themeluesi i krishtërimit. Lindja e të...

Përshesh me Bukë – Receta e Veçantë Për të Shoqëruar Gjelin e Detit

Kjo është një recetë e shijshme e përsheshit mund të përgatitet deri në 3 ditë përpara se t’a shërbeni. Mjafton...

Cili është ‘Personaliteti Juaj i Festave”? – Si ta Zbuloni

Festat përveç gëzimeve sjellin ndjesi të ndryshme për njerëz të ndryshëm. Mënyra se si ndiheni dhe reagoni ndaj festave mund...

Roshnica Me Pulë Deti – Receta e Ngrohtë E Festave

Kuzhina shqiptare është fantastike në listën e recetave të panumërta tradicionale duke na ofruar shije fantastike për çdo stinë. Në...

Mbledhjet Familjare Për Festa Gjatë Pandemisë – Si të Qëndroni të Sigurtë

Pas muajsh ndarje nga miqtë dhe familja për shkak të COVID-19, shumë njerëz shpresojnë të rilidhen me familjet e tyre...

Festat e Fundvitit Rrisin Kërkesën – Çmimet e Ushqimeve Mbeten Të Qëndrueshme

Çmimet e ushqimeve në tregjet e vendit janë të qëndrueshme, ndonëse konsumatorët kanë rritur fluksin e blerjeve për mallrat ushqimore,...

Faktet Që Nuk i Dinit Për Bakllavanë E Festave

Dhjetorin mund ta quajmë pa frikë muajin e festave dhe gëzimeve familjare. Çdo vit nëpër shtëpitë tona vendosen zbukurimet dhe...