geshtenjat shqiptare

Çfarë i Ndodh Organizmit Kur Hani Gështenja të Pjekura

Gështenjat janë ndër më të mirat e sezonit. Të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht...

Kek me Gështenja dhe Çokollatë – I Ëmbël dhe i Butë

Nëse doni një kek që ka aromë të mirë, është tepër i butë dhe i veçantë në shije, ky është...

Tregjet e Huaja rrisin Kërkesën për Gështenjat Shqiptare

Zona veriore e vendit ka hapësirën më të madhe të mbjellë me gështenja në gjithë Shqipërinë. Kërkesa në rritje e...

Njeriu i Gështenjave – Italia e Marrosur Pas Shqiptareve

Në Shën Vlash të Durrësit, fshatin me shtëpitë e renditura sup më sup dhe aromën karakteristike të pemëve frutore dhe...