nga AgroWeb më 17 October, 2021

Makaronat, vaji, vezët apo gjalpi – Cili Është Produkti Që Ka Pësuar Më Shumë Rrijte?

Kriza e paralajmëruar e energjisë elektrike ka ngritur shqetësimin se produktet e ushqimeve bazë do të pësojnë një tjetër rritje. Në dy javët e fundit thuajse të gjitha ushqimet e shportës kanë pësuar rritje të çmimit të tyre nga sa ishte më parë. Në një vëzhgim të bërë në dyqanet e tregtimit me pakicë, rritja […]

nga AgroWeb më 29 September, 2021

Gjalpi me Hudhra dhe Erëza – Si të Përgatisni në Shtëpi Salcën e Veçantë

Përfekt për të lyer bukën e për të shijuar të gjitha ushqimet tuaja. Të apasionuarit pas ushqimit thonsë se çdo recetë është më e mirë kur gatuan me gjalp. Mendoni pak për një salcë ose gjalp me shije sipas dëshirës tuaj. Në recetën e sotëme nga AgroWeb.org do ju tregojmë se si të përgatisni gjalpin […]

nga AgroWeb më 28 September, 2021

Çfarë duhet të dini dhe s’e dini për “Vitam”?

Vitet e fundit, njerëzit sa vjen dhe janë ndërgjegjësuar më shumë për jetën e shëndetshme, ku sigurisht një rol kryesor luan edhe mënyra e të ushqyerit dhe produktet që konsumojmë. Tashmë gjithmonë e më shumë njerëz kanë filluar të lexojnë më me kujdes etikat pas çdo produkti ushqimor, sepse duan të jenë të vetdijshëm për […]

nga AgroWeb më 8 September, 2021

Tre Mënyra Të Përgatitjes Së Gjalpit Për Të Bërë Biskota

Gjatë kërkimeve të AgroWeb.org për gjetjen e recetës më të mirë të biskotave, zbuluam se një nga faktorët magjikë për përgatitjen e tyre është gjithashtu një nga përbërësit më të zakonshëm të pjekjes: gjalpi. Edhe pse shumica e recetave kërkojnë që gjalpi të shkrijë në temperaturën e dhomës, disa të tjera kërkojnë gjalpë të shkrirë […]

nga AgroWeb më 7 September, 2021

Gjalpë Me Hudhra – Një Recetë E Thjeshtë Dhe Shumë E Shëndetshme

Hudhra i shton çdo pjate një shije të veçantë, pak djegëse dhe një aromë perfekte. Përveç shijes hudhra është e famshme për vlerat e saj të pazëvendësueshme për shëndetin. Hudhra është një nga antibiotikët natyralë më të fuqishëm që na ka dhuruar nëna Natyrë. Përdorimet e saj janë të panumërta. Ajo është e mirë kundër […]

nga AgroWeb më 14 June, 2021

Ushqimet Që Shkaktojnë Erën E Keqe Të Gojës – Si Ta Largoni Atë

Në të vërtetë, disa nga ushqimet më të mira mund të shkaktojnë erë të keqe të gojës. Sigurisht që kjo nuk do të thotë se ju duhet të ndaloni së ngrëni këto prodhime të shëndetshme. Por thjesht të jeni të vetëdijshëm për këtë gjë, në mënyrë që të mund të merrni masat e duhura. Më […]