nga AgroWeb më 26 October, 2022

Receta Speciale e Puresë Së Ftohtë

Perfekte si meze e shoqëruar me bukë të thekur ose pite, por mund edhe të shërbehet me perime apo mish të pjekur, duke u kthyer në një vakt perfekt. AgroWeb.org ju njeh më poshtë me recetën fantstike të puresë së ftohtë me patate dhe hudhër. Përbërësit Rreth 1 kg patate të qëruara dhe të prera […]

nga AgroWeb më 9 September, 2022

Si të Përgatisni Purenë më Kremoze me Patate

Në artikullin e sotëm do të flasim për patatet, pasi recetat me to përveçse janë shumë të shijshme nuk kanë të mbaruar. Përveç atyre në furrë, një mënyrë tjetër shumë e përhapur e përgatitjes së patateve është edhe pureja. E përshtatshme për të mëdhenj e të vegjël, pureja me shijen e saj të butë është […]

nga AgroWeb më 6 August, 2021

Pure Patatesh e Pjekur Në Furrë – Receta Që Nuk Duhet Humbur

Patatet janë një përbërëës bazë dhe shumë i rëndësishëm për një larmi recetash gatimi. Ato ofrojnë shije dhe vlera në gatim. Mënyrat e gatimit të patates janë të larmishme, duke nisur nga të pjekura me mishin e pulës në furrë, byrekut me patate, gjellën me mish viçi e deri tek ajo më e thjeshta; pureja. […]

nga AgroWeb më 22 October, 2020

Pure me Patate dhe Pule e Pjekur në Tavë Balte 

Një recetë me shije të mrekullueshme dhe aromë fantastike, e cila shoqërohet me sallata të ndryshme të freskëta a perime të pjekura. Përgatitet lehtë dhe në pak hapa dhe të përfshin tërësisht me shijen e saj. Përbërësit: 500 gr fileto pule 1 kg patate 200 ml verë të bardhë 100 gr pure domate 1 1/2 […]

nga AgroWeb më 11 January, 2019

Mënyra më e Mirë e Përgatitjes së Puresë me Patate

Pureja me patate është një nga ushqimet më të shijshme për fëmijë e të rritur. Ajo jo vetëm që gatuhet lehtë dhe me pak përbërës, por është një shoqëruese e mirë e shumë ushqimeve të shëndetshme. Pureja kremoze përgatitet me patate të ziera, kripë, gjalpë edhe me qumësht dhe shoqërohen në mënyrë të shkëlqyer me […]