Receta embelsirash

Trileçe – Receta që Shqipëria i Mësoi Turqisë

Një nga ëmbëlsirat më të pëlqyera në vendet e Amerikës Latine dhe asaj Qendrore është tres leches, ose siç e...

Ëmbëlsirë e Shpejtë me Avokado dhe Mjaltë

Nëse po kërkoni një ëmbëlsirë të lehtë në shije dhe shumë të thjeshtë në përgatitje, atëherë lexoni recetën më poshtë....

Qumështor i Ëmbël pa Petë – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Qumështori është një recetë që i përket traditës shqiptare dhe ka mrekulluar me vite breza të tërë familjarësh. Sot AgroWeb.org...

Kek pa Vezë dhe pa Gjalpë

Receta e kekut pa vezë dhe pa gjalpë është një recetë unike, e cila i shton edhe më shumë shije...

Amaretat Shumë Ngjyrëshe – Delikatesat e Dashurisë

Dashamirësit e ëmbëlsirave janë të marrosur pas një delikatese të veçantë me origjinë nga Italia me emrin e patjetërsueshëm Macaron....

Receta Origjinale dhe e Shijshme e Biskotave me Mollë

Rastet kur ju duhet të gatuani një ëmbëlsirë të shijshme dhe të shpejtë mund të jenë të shumta. Në këto...

Tiramisu Shtëpie me Çokokrem – Ëmbëlsia më Delikate në një Pjatë

Nëse mendonit se recetat klasike nuk mund të bëhen akoma edhe më të mira, gaboheshit. AgroWeb.org me recetën që ju...

15 pjata tradicionale nga e gjithë bota që përgatiten gjatë festave!

Ushqimi është gurthemeli i sezonit të festave të fundvitit. Ai bashkon miqtë dhe familjen për të ndarë kujtimet, traditat kulturore...

Si të Përgatisni Pandoro Me Copëza Çokollate në Shtëpi

Kjo është receta e ëmbëlsirës tradicionale Italiane. E ngjashme me bukën, por më e butë, e lehtë në shije, e...

8 Sekretet e Pjekjes të Një Pastiçieri, që Duhet t’i Dini

Dëshira për tu aftësuar nëse dëshironi të bëni biskotat, tortën apo pastat përfekte në shtëpi, është gjithmonë e pranishme edhe...

Bonbone me Supervlera – Receta me tre Përbërës

Nuk ka njeri që të mos pëlqejë ëmbëlsirat. Me fruta, çokollatë, krem apo sherbet, ato janë të parezistueshme! Por ajo...

Tortë e Shpejtë me Mollë në Tigan – Receta me Aromë të Mirë

Ëmbëlsirat janë gjithmonë një kënaqësi për t’i përgatitur e për t’i shijuar. AgroWeb.org ju tregon një recetë shumë të shpejtë...

Kek me Rrush të Thatë dhe Mollë – Ëmbëlsira e Shëndetshme

Keku është një nga ëmbëlsirat më të thjeshta për t’u përgatitur, dhe nga më të mirat për t’u shijuar. Recetat...

Sultjash me Fruta të Thata dhe Mjaltë – Si ta Përgatisni Lehtë

Sultjashi është një ëmbëlsirë e cila ndër breza është përgatitur në shtëpitë e të gjithëve. I plotë dhe kremoz, sultjashi...

Torta e Njëmijë Mollëve – Receta e Thjeshtë në Shtëpi

Kjo është një recetë unike, ku në vend të petave përdoren fetat e mollës të prera sa më hollë. E...

Kek me portokall dhe shërbet – Receta e një ëmbëlsire të lehtë dhe të shijshme

Keku me portokall dhe sherbet është një nga ëmbëlsirat që do t’ju pëlqej shumë. Aroma e portokallit, e kombinuar me...

Marmalatë Me Kajsi – Si ta përgatisni vetë në shtëpi

Është koha ideale për përgatitjen e marmalatës së kajsive, pasi është stina ku tregjet janë të mbushura plot me këto...

Petulla Me Mollë Të Pjekura Në Furrë

Petullat me mollë të pjekura janë një ëmbëlsirë e shijshme dhe e lehtë. Ato mund të përgatiten në shumë mënyra,...

Pandespanjë Me Portokall – Ëmbëlsira Plot Aromë

Nëse dashuroni ëmbëlsirat me aroma të forta, sidomos ato të përgatitura me agrume, kjo është perfektja për ju. Zakonisht përdoret...

Gështenja Të Mbuluara Me Çokollatë

Kjo është një ëmbëlsirë Turke, e cila shërbehet kryesisht gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit. Ëmbëlsira përbëhet nga gështenja, që...

Reçeli i Trëndafilit Të Egër, Shije Unike – Si Ta Përgatisni

Kokrrat e trëndafilit të egër kanë një përdorim të gjërë medicinal. Ato janë të pasura me vitamina, acide yndyrore, antioksidantë,...